VMware oznamuje finanční výsledky prvního kvartálu fiskálního roku 2020

14:50 | B Z | Diskuze

Společnost VMware, přední inovátor v oblasti podnikového softwaru, na konci května oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2020.

Ilustrativní obrázek
Foto: VMware

Výnosy za první čtvrtletí vzrostly meziročně o 13 %

Dodatečných 1,5 milliardy dolarů bylo schváleno k zpětnému odkupu akcií ke konci fiskálního roku 2021

 

  • Výnosy v prvním čtvrtletí dosáhly 2,27 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 13 % oproti stejnému období fiskálního roku 2019.

 

  • Výnosy z prodeje licencí v prvním čtvrtletí činily 869 miliónů dolarů, což představuje nárůst o 12 % oproti stejnému období fiskálního roku 2019.

 

  • Čistý zisk podle GAAP dosáhl v prvním čtvrtletí 505 miliónů dolarů včetně ztráty 132 miliónů dolarů z investice do Pivotal Software, neboli 1,21 USD na akcii, v porovnání s čistou ztátou podle GAAP v hodnotě 942 miliónů USD, neboli 2,29 USD na akcii, v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2019. Čistý zisk bez vlivu metodiky GAAP za první kvartál činil 553 miliónů USD, neboli 1,32 USD na akcii, což představuje 5% nárůst na akcii v porovnání s 516 milióny USD, neboli 1,26 USD na akcii za první kvartál fiskálního roku 2019.

 

  • Provozní zisk podle GAAP za první čtvrtletí byl 415 miliónů USD, což představuje nárůst o 9 % oproti stejnému období fiskálního roku 2019. Provozní zisk za první kvartál bez vlivu metodiky GAAP dosáhl 667 miliónů USD, což představuje nárůst o 12 % oproti stejnému období fiskálního roku 2019.

 

  • Cash flow z provozní činnosti v prvním čtvrtletí činilo 1,27 miliardy USD. Volný peněžní tok za první byl 1,2 milliardy USD.

 

  • Celkové výnosy plus sekvenční změny výše výnosů příštích období vzrostly meziročně o 25 %.

 

  • Výnosy z prodeje licencí plus sekvenční změny výše výnosů příštích období z prodeje licencí vzrostly meziročně o 23 %.

 

 

VMware pokračuje plnění plánu  fiskálního roku  2020, včetně celkových tržeb ve výši 10,03 miliardy USD, provozní marže GAAP mezi 21,4 % až 22,8 % a provozní marže bez vlivu metodiky GAAP ve výši 33 %.

 

Společnost také oznámila, že její představenstvo schválilo zpětný odkup svých kmenových akcií třídy A do výše 1,5 mld. USD v průběhu  fiskálního roku 2021, který končí 29. ledna 2021. Akcie budou  odkupovány buď na otevřeném trhu nebo prostřednictvím soukromých transakcí, podle podmínek na trhu. Tato akciová autorizace je doplňkem probíhajícího programu na zpětný odkup akcií ve výši 1 miliardy USD, který byl oznámen v srpnu 2017, a v němž na konci prvního čtvrtletí zbývalo ještě 243 milionů dolarů.

 

„První čtvrtletí bylo díky silnému postavení našeho rozmanitého produktového portfolia dobrým startem fiskálního roku 2020,“ řekl Pat Gelsinger, výkonný ředitel  VMware. „S potěšením jsme také oznámili řadu dohod s našimi klíčovými partnery z Amazon Web Service, Dell a Microsoftu, jelikož zákaznící stále volí cloudovou infrastrukturu VMwaru k dosažení jejich digitální transformace.“

 

„Výsledky prvního čtvrtletí svědčí  o neustálém pokroku v rozšiřování široké platformy VMwaru pro hybridní a multicloudová prostředí ,“ řekl Zane Rowe, výkonný viceprezident a finanční ředitel společnosti VMware.  „Držíme se našeho celoročního fiskálního plánu pro rok 2020 a s potěšením oznamujeme, že představenstvo autorizovalo dodatečných 1,5 milliardy dolarů k zpětnému odkupu akcií ke konci fiskálního roku 2021.“

Zdroj:Václav Kotyk, EMC a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Zpracovatel plateb Western Union představil výsledky za 3Q a potvrdil výhled

Ilustrativní obrázek

Delta Airlines zveřejnila výsledky za 3Q FY19; do konce roku 2020 přijme nejméně 12 tis. nových lidí

Ilustrativní obrázek

Domino's Pizza zveřejnila výsledky za 3Q FY19

Ilustrativní obrázek

Likérka Stock Spirits zveřejnila náhled výsledků za FY19

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky pro tento týden: Delta Delta Air Lines, Fastenal, Domino´s Pizza

Ilustrativní obrázek

Společnost McCormick reportovala výsledky svého hospodaření za 3Q FY 19Čti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k Saudi Aramco

Ilustrativní obrázek

Frankfurt se středečním dopolednem posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy spíše posilují; zasedání FEDu a nejistota okolo navýšení sazeb

Ilustrativní obrázek

DAX s úterním ránem oslabuje

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy spíše klesají; nervozita pokračuje, am. ministr zemědělství nevěří v „celní hike"

Ilustrativní obrázek

Německé akcie se obchodují na záporné nule

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.