Vlastník značek KFC či Pizza Hut plánuje odkupovat své akcie. Tržby z čínské divize zklamáním

15:56 | wa pe | Diskuze

Yum Brands Inc. (YUM) -0.14% uvedla, že plánuje vyplatit 6,2 miliardy USD svým akcionářům předtím, než dojde před koncem roku 2016 k oddělení jejích aktivit v Číně.

Foto: Public Domain

 

O osamostatnění čínské divize společnosti se bude jedna na dnešním výročním zasedání investorů. Tržby ze zavedené pobočkové sítě v Číně klesly v meziročním srovnání o 3 %, přičemž v případě značky Pizza Hut Casual Dining to byl dokonce 9% pokles.

Yum potvrdila výhledy tržeb v Číně ve čtvrtém čtvrtletí. Celkově očekává růst tržeb v zavedené pobočkové síti v rozpětí 0–4 % tažený především značkou KFC. Naproti tomu u Pizza Hut se opětovně očekává pokles.

Celoroční růst výnosů na akcii pro rok 2015 by se měl pohybovat v řádu 1–3 %. Po osamostatnění čínské divize v Yum očekávají roční růst výnosů ve výši 15 %. V roce 2017 by 96 % aktivit společnosti mělo probíhat na bázi franšízy.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.