Vladimir Putin vidí v Ethereum nástroj pomoci Ruské federaci

09:48 | Ne Ro | Diskuze

Ethereum je po bitcoinu druhou nejrozšířenější kryptoměnou na světě. Mimoto je měnou, která si získala pozornost i současného ruského prezidenta, Vladimira Putina. Ten v ní spatřuje možný nástroj, jak pomoci Ruské federaci diverzifikovat svou ekonomiku, dosud převážně orientovanou na ropu a zemní plyn.

Foto: Jedimentat44

Ruský prezident Vladimír Putin se setkal se zakladatelem virtuální měny ether(eum), Vitalikem Buterinem, a to v rámci Ekomického fóra, které proběhlo minulý týden v St. Petěrburku. Putin vyjádřil Buterinovi svou podporu v jeho snaze navázat kontakty s místními ruskými partnery, aby s jejich pomocí mohlo dojít k úspěšné implementaci blockchainové technologie v rámci Ruské federace. Uvedená informace pochází z prohlášení, zveřejněného na kremelském webu.

Digitální ekonomika není podle Putina samostatným odvětvím, nýbrž základem pro vytvoření zcela nového obchodního modelu. Virtuální měny by mohly ruské ekonomice pomoci k rychlejšímu uskutečňování transakcí a k větší kyberbezpečnosti. Kryptoměna jako je ethereum může posloužit jakožto nový prostředek směny i jakožto účetní doklad téměř pro cokoli, od měnových kontraktů až po vlastnická práva. Navíc může urychlit byznys a vypustit zprostředkovatele, jakými v tuto chvíli jsou třeba notáři a další úředníci.

Ruská centrální banka ostatně již zavedla blockchain na bázi ethereum coby pilotní projekt při zpracovávání online plateb a verifikaci klientských dat v kooperaci se Sberbank. Prohlásila to viceguvernérka s krásným příjmením Olga Skorobogatova na zmiňovaném Ekonomickém fóru. Skorobogatova ani nevyloučila, že technologie ethereum bude v budoucnu použita při vývoji národní virtuální měny Ruské federace. Minulý týden ruská státní rozvojová banka VEB ostatně povolila používání etherea pro vybrané administrativní účely. Ocelárna Severstal taktéž testuje blockchain ethereum pro zabezpečený transfer mezinárodních akreditivů.

Blockchainová technologie může ve svém důsledku mít tak dalekosáhlý vliv na byznys, jako měl svého času vznik a rozšíření Internetu. Má potenciál změnit obchodní model a eliminovat mezičlánky, prostředníky a zprostředkovatele, představuje svou vizi budoucnosti Vlad Martynov, poradce pro The Ethereum Foundation, neziskové organizace propagující kryptoměnu. Pakliže se Rusku jakožto první zemi světa povede úspěšně implementovat virtuální měnu potažmo blockchainovou technologii na celostátní úrovni, dostane se do výhody, srovnatelné s tou, v jaké se nacházely svého času země, kterým se mezi prvními podařilo úspěšně nastartovat internetový věk.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Blockchainbude do 10 let běžnou součástí bankovnictví, mimo jiné i sníží náklady

Ilustrativní obrázek

Snížení poplatkůza transakci až o 80 %, estonský Hashflare v problémech a Bitcoin opět nad hranicí 8000 dolarů

Ilustrativní obrázek

Jeff Bezos i Bill Gates mají pozitivní vztah k technologii blockchain. Kryptoměny zatím berou s rezervou

Ilustrativní obrázek

Past na naivní investory, „půlení“ bitcoinu na obzoru a nástup konkurence etherea

Ilustrativní obrázek

CoinBank: Hackerské útoky nesnížily hodnotu kryptoměn

Ilustrativní obrázek

Další jihokorejská kryptoburza byla napadena hackeryČti více
Ilustrativní obrázek

Applied Materials zveřejnil výsledky za 3Q 2018, tržby i očištěný zisk na akcii nad očekáváním

Ilustrativní obrázek

Pojišťovna NOVIS si vybrala IBM Cloud na expanzi svého podnikání

Ilustrativní obrázek

Unipetrol: Poslední den obchodování s právem na VH

Ilustrativní obrázek

Henkel po oznámení výsledků a zhoršení výhledu oslabuje

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.