Vladimir Putin vidí v Ethereum nástroj pomoci Ruské federaci

09:48 | Ne Ro | Diskuze

Ethereum je po bitcoinu druhou nejrozšířenější kryptoměnou na světě. Mimoto je měnou, která si získala pozornost i současného ruského prezidenta, Vladimira Putina. Ten v ní spatřuje možný nástroj, jak pomoci Ruské federaci diverzifikovat svou ekonomiku, dosud převážně orientovanou na ropu a zemní plyn.

Foto: Jedimentat44

Ruský prezident Vladimír Putin se setkal se zakladatelem virtuální měny ether(eum), Vitalikem Buterinem, a to v rámci Ekomického fóra, které proběhlo minulý týden v St. Petěrburku. Putin vyjádřil Buterinovi svou podporu v jeho snaze navázat kontakty s místními ruskými partnery, aby s jejich pomocí mohlo dojít k úspěšné implementaci blockchainové technologie v rámci Ruské federace. Uvedená informace pochází z prohlášení, zveřejněného na kremelském webu.

Digitální ekonomika není podle Putina samostatným odvětvím, nýbrž základem pro vytvoření zcela nového obchodního modelu. Virtuální měny by mohly ruské ekonomice pomoci k rychlejšímu uskutečňování transakcí a k větší kyberbezpečnosti. Kryptoměna jako je ethereum může posloužit jakožto nový prostředek směny i jakožto účetní doklad téměř pro cokoli, od měnových kontraktů až po vlastnická práva. Navíc může urychlit byznys a vypustit zprostředkovatele, jakými v tuto chvíli jsou třeba notáři a další úředníci.

Ruská centrální banka ostatně již zavedla blockchain na bázi ethereum coby pilotní projekt při zpracovávání online plateb a verifikaci klientských dat v kooperaci se Sberbank. Prohlásila to viceguvernérka s krásným příjmením Olga Skorobogatova na zmiňovaném Ekonomickém fóru. Skorobogatova ani nevyloučila, že technologie ethereum bude v budoucnu použita při vývoji národní virtuální měny Ruské federace. Minulý týden ruská státní rozvojová banka VEB ostatně povolila používání etherea pro vybrané administrativní účely. Ocelárna Severstal taktéž testuje blockchain ethereum pro zabezpečený transfer mezinárodních akreditivů.

Blockchainová technologie může ve svém důsledku mít tak dalekosáhlý vliv na byznys, jako měl svého času vznik a rozšíření Internetu. Má potenciál změnit obchodní model a eliminovat mezičlánky, prostředníky a zprostředkovatele, představuje svou vizi budoucnosti Vlad Martynov, poradce pro The Ethereum Foundation, neziskové organizace propagující kryptoměnu. Pakliže se Rusku jakožto první zemi světa povede úspěšně implementovat virtuální měnu potažmo blockchainovou technologii na celostátní úrovni, dostane se do výhody, srovnatelné s tou, v jaké se nacházely svého času země, kterým se mezi prvními podařilo úspěšně nastartovat internetový věk.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

CoinBank: Hackerské útoky nesnížily hodnotu kryptoměn

Ilustrativní obrázek

Další jihokorejská kryptoburza byla napadena hackery

Ilustrativní obrázek

Průzkum: Stále více Čechů volí alternativní formy investic

Ilustrativní obrázek

Poslanec pirátské strany těžil ve služebním bytě kryptoměnu. Výtěžek věnuje charitě

Ilustrativní obrázek

Úřady v USA vyšetřují možné manipulace s cenou kryptoměn

Ilustrativní obrázek

Své akcie nabídnou na burze čínští výrobci těžebních strojů na kryptoměnyČti více
Ilustrativní obrázek

Americké akcie uzavřely poslední obchodní seanci týdne smíšeně

Ilustrativní obrázek

Kartel OPEC rozhodl. Ropa bude drahá

Ilustrativní obrázek

UK: Sazby beze změny, komentář analytika

Ilustrativní obrázek

Internetoví giganti kritizují Evropskou komisi

Ilustrativní obrázek

Airbus pohrozil Velké Británii kvůli brexitu

Ilustrativní obrázek

Americká NSA přesunula všechna data do cloudu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.