Vláda chce mít větší vliv na řízení společnosti ČEZ

08:58 | fa ra | Diskuze

Ministr zemědělství Marian Jurečka dle Lidových novin navrhuje, aby se jednou za čtvrt roku sešli zástupci koalice, členové dozorčí rady nominovaní za stát a vedení energetické firmy na několikahodinovou poradu, kde se budou řešit klíčové otázky. Vede ho k tomu i to, že ministerstvo financí coby zástupce akcionáře nemá v dozorčí radě většinu. S tím souhlasí i ministr financí Andrej Babiš.

Foto: ČEZ

 

Marian Jurečka se dotkl i otázky investic, které chce směřovat především do české ekonomiky, a to do nových technologií a obnovitelných zdrojů. I kvůli tomu pochybuje o akvizici hnědouhelných dolů v Německu a obává se jejich budoucího zavírání a problémů podobného rázu jako v případě dnešního OKD.

Státní úřad pro jadernou bezpečnost bude chtít od ČEZ, aby si ve smlouvách vymezil, že její dodavatelé budou mít vždy pouze jednoho subdodavatele. Reaguje tak na manipulování se snímky svarů v Dukovanech i Temelíně.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.