Visa se spojila s Vipps. Budou rozvíjet mobilní platby v Evropě

12:47 | E V | Diskuze

Společnosti Visa a Vipps oznámily strategické partnerství pro rozvoj mobilních plateb v Evropě.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Vipps je přední digitální peněženka v Norsku, kterou nyní mohou využívat i klienti a partneři Visa. Tato platforma zákazníkům Visa přinese nový způsob, jak platit a přijímat či spravovat peníze.

 

V důsledku Covid-19 nyní zákazníci i firmy ve větší míře preferují digitální platby. V Evropě je více než 75 procent všech plateb kartou Visa bezkontaktních a letos v červnu zaregistrovalo dvacet evropských zemí meziroční nárůst v online transakcích o 25 procent.1

 

Digitální a bezhotovostní platby už v dnešní době nejsou jen možností, ale přímo nutností. Nezáleží přitom jestli platíte v obchodech, online či přes aplikace. Jako přední platební společnost je naším cílem zajistit, že spotřebitelé i firmy mají přístup k bezpečným digitálním platbám bez ohledu na to, kde se zrovna nacházejí a jakým zařízením platí,” řekl Antony Cahill, ředitel Visa pro evropské regiony.Jsem si jistý, že partnerstvím s Vipps umožníme našim bankovním partnerům vyvíjet snadno ovladatelné platební produkty a digitální peněženky. Obliba bezkontaktních, mobilních a online plateb totiž neustále stoupá.

 

Vipps je norská platební aplikace, která lidem umožňuje platit a posílat či přijímat peníze jedním kliknutím. Od svého založení v roce 2015 získala v Norsku 85procentní podíl na trhu a přilákala 3,7 miliony uživatelů.2 Za poslední rok se Vipps podařilo zvýšit počet transakcí v zemi o 145 procent.3

 

“Jsme odhodláni Vipps rozšířit do dalších zemí prostřednictvím spolupráce s Visa. Společně umožníme evropským vydavatelům nabízet chytré a zjednodušené platební služby všem zákazníkům. Využijeme našich best practice, zkušeností a znalostí a vytvoříme služby, které lidi po celém světě doslova nadchnou,” řekl Rune Garborg, CEO Vipps.

 

1 VisaNet Data, červen 2020

2 Vipps AS, červenec 2020

3 Vipps AS, červenec 2020

 

 

O společnosti Visa Inc.

Visa Inc. (NYSE: V) je světovou jedničkou v oblasti digitálních plateb. Naším posláním je propojit svět prostřednictvím inovativní, spolehlivé a bezpečné platební sítě, umožňující jednotlivcům, podnikům a ekonomikám prosperovat. Naše vyspělá globální procesingová síť, VisaNet, umožňuje bezpečný a spolehlivý průběh plateb po celém světě a dokáže zpracovat více než 65 tisíc transakcí za sekundu. Soustavné zaměření společnosti na inovace je katalyzátorem rychlého růstu connected commerce a hnací silou v cestě za bezhotovostní budoucností pro každého a na jakémkoli místě. V době, kdy svět přechází z analogového systému na digitální, společnost Visa paralelně digitalizuje vlastní značku, produkty a procesingovou síť tak, aby formovala budoucnost placení v digitálním světě. Pro více informací navštivte o Visa, visa.com/blog and @VisaNews.  

Zdroj:František Teplý, Grayling
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Moneta: Dopady prodejů starších NPL portfolií a učiněných změn úrokových sazeb u klientských vkladů

Ilustrativní obrázek

ČNB schválila proces vytěsnění minoritních akcionářů PFNonwovens

Ilustrativní obrázek

Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti: zločinci zneužívají při útoku na firmy současné pandemie

Ilustrativní obrázek

ČEZ uspíšil prodej Počerad, k transakci dojde již na konci roku 2020, tedy o tři roky dříve

Ilustrativní obrázek

VÝZVA ZAMĚSTNAVATELŮ: Vláda by měla do konce roku prodloužit i program Antivirus B

Ilustrativní obrázek

Firmy se na home office adaptovaly, pokles produktivity není tak velký jako na jařeČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy s rozdílnými výsledky

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie klesaly

Ilustrativní obrázek

Německý DAX spolu s Evropou míří do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy převážně rostly

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.