Visa podporuje prodloužení projektu Česko platí kartou, na který nově dosáhnou i veřejné instituce

13:13 | E V | Diskuze

Společnost Visa bude nadále podporovat české živnostníky v projektu Česko platí kartou, který byl prodloužen do roku 2022.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

V první vlně projektu začalo přijímat karty téměř 5000 malých firem1 a právě tento segment obchodníků byl pandemií výrazně zasažen. Z průzkumu Visa vyplývá, že 86 procent živnostníků má vážné obavy o své podnikání z důvodu pandemických nařízení.2 Digitalizace a akceptace digitálních plateb pro ně tak mohou být velkým přínosem. Podle Visa je dokonce 63 procent zákazníků ochotných změnit obchod podle toho, který z nich přijímá bezkontaktní platby.3

 

Malé firmy jsou páteří světové ekonomiky a v Evropě tvoří přes polovinu HDP a podílejí se na dvou třetinách zaměstnanosti.4 Velkou ztrátu za poslední rok zaznamenali živnostníci, kteří spoléhali na kamenný prodej a platby v hotovosti. Visa se proto zavázala malé firmy v Evropě podporovat a pomáhat jim s digitalizací a rychlým návratem k podnikání.

 

Situace kolem šíření onemocnění COVID-19 je pro malé firmy v Evropě devastující. Mnoho z nich se kvůli restrikcím a lockdownu vydalo cestou digitalizace a začalo přijímat digitální platby. Visa zaregistrovala v deseti evropských zemích 20procentní nárůst v online platbách, v Česku šlo dokonce o 50procentní nárůst a osm z deseti transakcí je dnes bezkontaktních.5

 

Živnostníci jsou nezbytnou součástí naší ekonomiky a velká řada z nich musí fungovat v obtížných podmínkách, které koronavirové onemocnění způsobilo. Jejich podnikatelský duch a smysl pro inovace vnímáme jako velmi inspirující, neboť jsou okolnostmi nuceni vymýšlet efektivní způsoby, jak své zákazníky neztratit,“ řekl Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Česko, Maďarsko a Slovensko. Velmi nás těší, že živnostníci v Česku využívají naše partnerské programy. S klienty a partnery plánujeme nadále pracovat na tom, aby při obnově ekonomiky nezůstaly malé firmy pozadu.“

 

Platit bezhotovostně a online je dnes pro zákazníky samozřejmostí. Změna v nákupním chování je patrná i z dat Visa. Dvě třetiny zákazníků plánují nadále využívat digitální platby i po skončení pandemie a pouze 16 procent dotazovaných odhaduje, že po návratu do normálu bude opět platit pomocí původních metod.6

 

V Česku, Polsku a na Slovensku Visa spolupracuje se státním sektorem, aby malým firmám zdarma zpřístupnili terminály pro bezkontaktní platby a potřebný software na zkušební dobu. Vlády ve dvaceti devíti zemích na podporu bezhotovostních transakcí reagovaly navýšením limitů pro bezkontaktní platby, aby spotřebitelé mohli platit bezdotykově.

 

Visa spolu s bankami obchodníky podporuje už od roku 2011 v rámci svého akceptačního programu. V Česku je ale velký prostor pro růst, neboť počet platebních terminálů stále zaostává za evropským průměrem.

 

V projektu Česko platí kartou získají malé firmy terminály pro bezkontaktní platby zdarma na šest měsíců. Nově mohou kromě obchodníků žádat i veřejné instituce jako jsou školy, divadla apod. Obchodníci mohou žádat do 31. března 2022.

 

 

1 Data bank (březen 2021)

3 Visa data (březen 2021)

4 Visa data (listopad 2020)

5 Visa data (březen 2021)

 

###

O společnosti Visa Inc.

Visa Inc. (NYSE: V) je světovou jedničkou v oblasti digitálních plateb. Naším posláním je propojit svět prostřednictvím inovativní, spolehlivé a bezpečné platební sítě, umožňující jednotlivcům, podnikům a ekonomikám prosperovat. Naše vyspělá globální procesingová síť, VisaNet, umožňuje bezpečný a spolehlivý průběh plateb po celém světě a dokáže zpracovat více než 65 tisíc transakcí za sekundu. Soustavné zaměření společnosti na inovace je katalyzátorem rychlého růstu connected commerce a hnací silou v cestě za bezhotovostní budoucností pro každého a na jakémkoli místě. V době, kdy svět přechází z analogového systému na digitální, společnost Visa paralelně digitalizuje vlastní značku, produkty a procesingovou síť tak, aby formovala budoucnost placení v digitálním světě. Pro více informací navštivte o Visa, visa.com/blog and @VisaNews.

 

 
Zdroj:Jakub Koutek, Knowcomm
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Visa: Přechod na bezhotovostní platby by Praze přinesl 33 mld. Kč

K provedení online platby bude nyní vyžadována kombinace alespoň dvou nezávislých prvků

Všechno, co jste vždy chtěli vědět o fintech

Vítejte v Číně, první bezhotovostní zemi světa

Česko zaostává za Evropou v mobilních platbách

Akvizice Swift Financial má společnosti Paypal otevřít cestu k poskytování větších úvěrůČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 15.4.2021

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 15.4.2021

Ilustrativní obrázek

Čtvrtina Čechů drží úspory na běžném účtu nebo v hotovosti

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.