Virtooal.com míří vzhůru.

15:15 | E V | Diskuze

Virtuální zrcadlo využívá již více než 100 000 unikátních uživatelů měsíčně

Ilustrativní obrázek
Foto: Kašpar PR

Zkoušet si dekorativní kosmetiku, brýle a doplňky online pomocí webové kamery či fotoaparátu je stále oblíbenější a dostupnější vychytávkou. Díky pluginu magic mirror od Virtooal.com ji může svým zákazníkům poskytnout stále více e-shopů. Dle aktuálních čísel využije virtuální zrcadlo měsíčně více než 100 000 unikátních uživatelů po celém světě, u kterých je zaznamenáno více než 2 000 000 interakcí se zrcadlem. Meziměsíční růst startupu Virtooal.com je 10-15 %.

„Jsme rádi, že se potvrzují naše předpoklady. Virtuální zrcadlo se vyvíjí podobně jako chatboti, kteří ještě před několika lety byli spíše výjimkou, dnes se s nimi však setkáte téměř v každém e-shopu. Podobně to vidíme také u virtuálních zrcadel, která kdysi byla považována za zajímavé zpestření, postupně se však stávají běžnou součástí nákupu kosmetiky, brýlí a doplňků online,“ říká Vít Endler, spolumajitel Virtooal.com.

Desítky tisíc produktů po celém světě

Virtooal.com má v současné době více než 100 klientů z řad e-shopů na 5 kontinentech včetně Afriky, jeho meziměsíční růst je 10-15 % a předpokládaný bod zvratu, kdy se firma dostane do kladného hospodářského výsledku, nastane v průběhu 6-8 měsíců, tedy v prvním kvartále roku 2020. Zrcadlo použije měsíčně více než 100 000 unikátních uživatelů a na e-shopech po celém světě je do něj integrováno již více než 70 000 produktů. Od srpna roku 2019 si virtuální zrcadlo mohou do svých e-shopů přidat také majitelé e-shopů využívající oblíbenou českou platformu Shoptet, kde je nyní plugin Virtooal.com k dispozici jako doplněk.

V roce 2017 do projektu vstoupil jako investor Vít Endler, bývalý generální manažer Mall.cz, a stal se jeho spoluvlastníkem. Nyní tak stojí za projektem spolu s původními zakladateli podnikatelem a obchodníkem Ondřejem Baginem a IT developerem Peterem Soosem. V roce 2018 Virtooal.com přibral na palubu další investory v pre-seed investičním kole a nyní se chystá na další kolo financování. Nové finanční palivo chce Virtooal.com použít na rozvoj dalších segmentů a na zahraniční expanzi na ověřených trzích.

Jako ve skutečném zrcadle

Magic mirror je virtuální zrcadlo, pomocí kterého si může zákazník vyzkoušet produkty z řad kosmetiky, brýlí a doplňků. Stačí nahrát fotografii obličeje nebo funkci spustit v live módu, kdy se díky webkameře nebo přední kameře v telefonu může zákazník na obrazovku dívat jako do skutečného zrcadla. E-shopům tento produkt zahrnující rozšířenou realitu snižuje množství vratek, zlepšuje zákaznickou spokojenost a až o 50 % zvyšuje konverze. Zákazníci si mohou vyzkoušet produkty z pohodlí domova a libovolně je kombinovat.

Zdroj:Martina Bolatzká, Kašpar PR
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Virtooal.com se spojil s producentem kosmetiky Dermacol. Vyvíjí nové služby pro beauty e-commerceČti více
Ilustrativní obrázek

Sucho a česká ekonomika

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysoké ceně zlata

Ilustrativní obrázek

Ceny paliv se odrážejí ode dna. Zdražuje ropa a ústup koronaviru oživuje poptávku

Ilustrativní obrázek

NAD VĚCÍ: Krize může být příležitost, investoři se probouzí

Ilustrativní obrázek

Bank of England sazby ani objem QE nezměnila, zároveň zveřejnila novou prognózu

Ilustrativní obrázek

Ceny pohonných hmot klesají k úrovni 26 korun za litr

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.