Víno se v období, kdy investoři větří konec růstu akcií, chová jako zlato

17.02.2017 11:45 | Pet Bu | Diskuze

Cena ušlechtilých vín vzrostla na nejvyšší úroveň od října 2011 díky spekulacím, že akcie, které jsou na rekordních maximech, mohou začít klesat. Víno a fondy, které víno kupují, jsou investory vnímány podobně jako zlato, tedy bezpečný přístav v neklidných časech.

Foto: Helen White

“Příznivé makroekonomické podmínky, omezená nabídka a solidní poptávka pomohou tomuto trhu k růstu,“ řekl investiční manažer londýnského vinného fondu Wine Investment Fund Ltd. Chris Smith. V roce 2016 tento fond přinesl výnos 17% a zvýšil čistou hodnotu aktiv na 248 milionů liber (310 milionů dolarů). „Pro mnoho investorů jsou ceny v porovnání s historickými hodnotami nízké,“ dodal Smith.

Vinný index 100 Benchmark Fine Wine vykázal růst v každém z posledních čtrnácti měsíců a rostl tak po nejdelší dobu od června 2010. V minulém roce vzrostl tento index o 25% a překonal tak 19% vykázaných indexem FTSE 100, který obsahuje největší společnosti obchodované na londýnské burze. Podle Smitha má vinný index prostor k růstu o dalších 18% před tím, než dosáhne vrcholu z roku 2011.

Podle vedoucího soukromého bankovnictví HSBC Holdings na britském trhu Charlese Boultona není víno investicí pro každého a není to produkt, který by byl kvůli specifickým rizikům obecně vhodný pro malé investory.  „Fondy cílí na zkušené investory. Mnoho vinných fondů jsou malé společnosti a jako investor se můžete dostat do problémů s likviditou,“ řekl Boulton. „Časový horizont pro vyhovující návratnost investice je v případě investice do vína relativně dlouhý a může se jednat o volatilní aktivum,“ dodal Boulton.

Zdroj: Bloomberg

Zdroj:Bloomberg
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

HSBC Holdings vykázala za Q3 2017 zisk 3,24 miliardy USD

Všechno, co jste vždy chtěli vědět o fintech

Scotiabank prodává svou divizi obchodování se zlatem

Citigroup, Deutsche, HSBC souhlasí s urovnáním kauzy Libor

Fed udělil pokutu britské bance HSBC za manipulace na forex

Cena zlata oslabuje již pátým dne v řaděČti více

Honda Motor svolá asi 800.000 minivanů Odyssey ve Spojených státech

Příští týden bude zkrácený. Trh bude nadále hodnotit dění kolem daňové reformy v USA

Americké akcie na závěr týdne oslabily. Kurz dolaru stejně tak

Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují díky OPECu

Polské akcie zakončily poslední obchodní seanci týdne s výraznými zisky

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.