Víno se v období, kdy investoři větří konec růstu akcií, chová jako zlato

11:45 | Pet Bu | Diskuze

Cena ušlechtilých vín vzrostla na nejvyšší úroveň od října 2011 díky spekulacím, že akcie, které jsou na rekordních maximech, mohou začít klesat. Víno a fondy, které víno kupují, jsou investory vnímány podobně jako zlato, tedy bezpečný přístav v neklidných časech.

Foto: Helen White

“Příznivé makroekonomické podmínky, omezená nabídka a solidní poptávka pomohou tomuto trhu k růstu,“ řekl investiční manažer londýnského vinného fondu Wine Investment Fund Ltd. Chris Smith. V roce 2016 tento fond přinesl výnos 17% a zvýšil čistou hodnotu aktiv na 248 milionů liber (310 milionů dolarů). „Pro mnoho investorů jsou ceny v porovnání s historickými hodnotami nízké,“ dodal Smith.

Vinný index 100 Benchmark Fine Wine vykázal růst v každém z posledních čtrnácti měsíců a rostl tak po nejdelší dobu od června 2010. V minulém roce vzrostl tento index o 25% a překonal tak 19% vykázaných indexem FTSE 100, který obsahuje největší společnosti obchodované na londýnské burze. Podle Smitha má vinný index prostor k růstu o dalších 18% před tím, než dosáhne vrcholu z roku 2011.

Podle vedoucího soukromého bankovnictví HSBC Holdings na britském trhu Charlese Boultona není víno investicí pro každého a není to produkt, který by byl kvůli specifickým rizikům obecně vhodný pro malé investory.  „Fondy cílí na zkušené investory. Mnoho vinných fondů jsou malé společnosti a jako investor se můžete dostat do problémů s likviditou,“ řekl Boulton. „Časový horizont pro vyhovující návratnost investice je v případě investice do vína relativně dlouhý a může se jednat o volatilní aktivum,“ dodal Boulton.

Zdroj: Bloomberg

Zdroj:Bloomberg
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Devět velkých bank obviněno z manipulace kanadské úrokové sazby

Ilustrativní obrázek

Britská premiérka Mayová odmítla platby za přístup na evropský finanční trh

Ilustrativní obrázek

Pro velké evropské banky finanční krize z roku 2007 ještě neskončila. Může je stát na pokutách a vyrovnáních až 100 miliard USD

Ilustrativní obrázek

Winklevoss: Při ceně 19 000 USD je Bitcoin 20x podhodnocen

Ilustrativní obrázek

Winklevossovi: Hodnota Bitcoinu dosáhne několika bilionů

Ilustrativní obrázek

Druhý největší akcionář společnosti HSBC Holdings je z ČínyČti více
Ilustrativní obrázek

Bank of Japan letos nezačne s utahováním své měnové politiky, shodují se ekonomové

Ilustrativní obrázek

Vedení Peugeot plánuje návrat na trh v USA

Ilustrativní obrázek

Patnáct děsivě přesných předpovědí Billa Gatese z roku 1999

Ilustrativní obrázek

Baader-Helvea snižuje doporučení pro akcie Vienna Insurance Group na „hold“

Ilustrativní obrázek

Uzavření asijských trhů: Nikkei 225 -0,44 % na 23763,37 b. Hang Seng +0,47 % na 32133,14 b. Shanghai Composite +0,91 % na 3475,9148 bodech

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled. U akcií ČEZ za sebou objevovat snahy o realizace zisků

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.