VIDEO: Jak vypadá jízda v samořízeném autě?

14:08 | wa pe | Diskuze

Společnost Waymo se letos chystá spustit svou službu samořízených vozidel, už dnes proto zveřejnila nové 360° video, které budoucím zákazníkům přiblížuje, jak taková jízda bude vypadat.

Ilustrativní obrázek
Foto: eurosporttuning

Propagační video popisuje, jakým způsobem se samořízený vůz Chrysler Pacifica orientuje na ulicích Phoenixu v Arizoně. Divák má příležitost se názorně seznámit s technologiemi LiDARu, radaru a systému kamer, které vůz používá k zaznamenání okolního prostředí. Během sledování videa můžete pohledem hýbat v 360° přesně, jak jeho název slibuje. Tento formát má podle představitelů Waymo divákům přiblížit, jak komplexní informace samořízený vůz má o dění kolem sebe. Celkem nepokrytě pak představitelé Waymo přiznávají, že cílem je zmírnit obavy budoucích cestujících, kteří se mohou zdráhat vložit svou bezpečnost do rukou systému pro autonomní řízení.

zdroj: Waymo

Zdroj:fut, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.