Viceprezident AMD věří, že uvedení nových procesorů pomůže společnosti upevnit svou pozici na trhu

15:05 | wa pe | Diskuze

Viceprezident AMD, Jim Anderson je přesvědčen, že společnost bude letos schopna navázat na svůj zisk podílu na trhu s procesory z minulého roku.

Ilustrativní obrázek
Foto: wavetrex

Po poklesu v letech 2015 a 2016 se AMD loni povedlo navýšit tržby o 53 % na 3,03 miliardy USD. Klíčem k úspěchu byly nové procesory pro osobní počítače Ryzen a nové grafické čipy Vega. Oba produkty AMD umožnily po několikaleté přestávce konkurovat společnostem Nvidia a Intel také v high-end oblasti. Zapomenout nesmíme ani na kryptohorečku, kdy těžaři některých kryptoměn ve velkých objemech kupovali grafické karty s čipy AMD. Pro rok 2018 analytici dotazovaní agenturou FactSet v průměru očekávájí, že tržby z tohoto segmentu vzrostou o dalších 23 % na 3,75 miliardy USD.  

AMD se chystá letos uvést na trh druhou generaci procesorů Ryzen, které budou tentokrát vyráběny 12nanometrovou technologií, což by mělo navýšit jejich výkon o přibližně 10 %. Rychlost procesorů by se navíc měla navýšit díky novým algoritmům pro práci na výpočtech, které nejsou závislé na funkci multithreading. Procesory Ryzen by se tak měly zbavit svých slabých míst jako například hraní počítačových her ve vysokém rozlišení (1080p). Příslušné benchmarky nových procesorů budou teprve zveřejněny.

V segmentu produktů pro notebooky se v prvním čtvrtletí chystá uvedení nové levnější řady procesorů Ryzen Mobile. Oproti srovnatelně rychlým procesorům Intel se Ryzen Mobile v testech vykazovaly díky jádru Vega mnohem lepším grafickým výkonem, tvrdí manažer. Nové Ryzen Mobile budou podle něj vstupenkou AMD do segmentu prémiových notebooků.

Na úspěch z konce minulého roku chce AMD navázat také v případě procesorů Ryzen Threadripper pro pracovní stanice a vysoce náročné uživatele. Anderson upozorňuje na úspěch 1950X CPU se 16 jádry, který se prodává už od 900 USD. Tyto procesory nacházejí uplatnění nejenom při zpracování videa či modelování v CAD, ale jejich 16 jader si oblíbili také hráči streamující video soubežně se samotným hraním.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.