Velmi thajská reakce

18.10.2016 07:40 | fa ra | Diskuze

V současné době je Thajsko v šoku nad smrtí krále Pchúmipchona Adunjadéta milovaného panovníka, který vládl nejdéle na světě.

Foto: Jason Eppink

Pochybujeme, že by některá z politických stran využila situaci a narušila pietu. I přes mezinárodní obavy z přechodu trůnu na jeho jediného syna a jmenovaného nástupce Maha Vajiralongkorna očekáváme, že celá věc proběhne lépe, než by náročné desetiletí Thajců naznačovalo. Vláda, kterou od převratu 22. května 2014 vede armáda, zřejmě zajistí v zemi klid.

Pokud by se odliv kapitálu projevil destabilizací, očekáváme, že BoT zjedná pořádek. Pan Veerathai v minulosti prohlásil, že BoT je připravena využít nástroje, pokud zjistí, že pohyby FX nejsou slučitelné s finanční stabilitou Thajska nebo s hospodářským oživením. Kapitálové toky se zřejmě mírně zpomalí, dokud se situace nevyjasní. Očekáváme nějakou míru oslabení THB, ale myslíme si, že během přechodného období to nebude nic dramatického. Trhy se nyní připravují na potenciální výprodej thajských akcií. Myslíme si ale, že nastane pravý opak, že tento týden dojde k jejich vzestupu. Odchod uctívaného krále není jen ztráta hlavy státu, ale také otce a ochránce království. Mezinárodní analytikové se soustředí na desetiletí chaosu a odhadují, že králova smrt spustí další nepokoje a politické frakce se znovu roztříští. Očekáváme, že thajští domácí investoři budou bránit mezinárodním investorům v tradičním útěku výrazným nákupem. Pro Thajce není podpora akciového trhu v tento historických chvílích přechodu jen otázkou finančních zisků, ale kulturní hrdosti.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.