Velké banky v USA se tento týden chystají zveřejnit své čtvrtletní hospodářské výsledky. Jak budou reagovat jejich akcie?

11.01.2017 13:01 | wa pe | Diskuze

Své čtvrtletní výsledky v nadcházející pátek třináctého zveřejní tři z největších bank ve Spojených státech Amerických. Co čeká akcie Bank of America, JPMorgan Chase a Wells Fargo?

Foto: W4T

Bank of America (BAC)

Za poslední čtyři čtvrtletí se Bank of America vždy podařilo svými výsledky překonat očekávání analytiků. V případě posledního čtvrtletí 2016 analytici odhadují, že banka vykáže zisk na akcii ve výši 38 centů, ještě v minulém roce banka vykázala pouze 27 centů, což by představovalo 40,7% růst. Z hlediska bankovního sektoru v USA se jedná o nejvyšší předpokládaný růst, ať už v segmentu velkých či malých bank.

Předpoklady tržeb počítají za čtvrtletí s 20,96 miliardy USD, což představuje 7,2% růst ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Ačkoli banka samotná nepočítá v krátkodobém výhledu s ekonomickou konjunkturou v USA, měla by profitovat z plánovaného snížení korporátních daní, vyšších kapitálových výnosů a svého solidního postavení na trhu.

Akcie se obchodují v poměru tržní ceny a jejich účetní hodnoty ve výši 0,95. Medián cílové ceny analytiků ve dvanácti měsících je nyní ve výši 23,50, což představuje pouze nízký potenciál růstu z aktuální ceny 22,94 USD. Akcie BAC mají dividendový výnos 1,3 %.

JPMorgan Chase (JPM)

Banka s tržní kapitalizací 308 miliard USD je jednou z vůbec největších na světě. Společnost předpokládá, že za čtvrté čtvrtletí vykáže zisk 1,43 USD na akcii, v minulém roce to přitom bylo 1,32 USD, což představuje 8,3% zvýšení. Tak jako v případě Bank of America, i JPMorgan Chase vykazuje solidní organický růst a v posledních čtyřech čtvrtletích vždy pozitivně překvapila analytiky.

Pro poslední čtvrtletí roku se očekává, že banka vykáže tržby ve výši 23,95 miliardy USD, což zhruba odpovídá stejnému období minulého roku, kdy tržby dosáhly 23,75 miliardy USD.

Analytici jsou přesvědčeni, že v dalších čtvrtletích by bankovní gigant mohl profitovat především z poklesu regulační zátěže, který se očekává od administrativy nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Lákadlem může pro investory také být speciální dividenda, kterou výkonný ředitel JPMorgan Chase, James Dimon zmínil v minulém měsíci. Poměr tržní ceny a účetní hodnoty akcií JPM je nyní poměrně neatraktivních 1,36, mohou se však pochlubit dividendovým výnosem 2,2 %.

Cílové ceny analytiků ve dvanácti měsících naznačují pouze mírný potenciál růstu, pokud tedy banka svými výsledky zklame očekávání, může to na titulu vést k výraznému výprodeji.

Wells Fargo (WFC)

Pověst banky, která byla ještě nedávno považována za jednu z nejdůvěryhodnějších na trhu v USA, dostala v minulém roce praskliny poté, co došlo k rozpoutání aféry s falešnými nově zakládanými účty. Na přelomu roku se zdá, že bance s tržní kapitalizací ve výši 277 miliard USD již větší riziko následkem této krize, která stála židli i jejího výkonného ředitele, Johna Stumpfa, nehrozí.

Analytici očekávají, že banka vykáže za čtvrté čtvrtletí zisk na akcii o 2,9 % nižší než za stejné období minulého roku a růst tržeb ve výši 4,1 % na 22,47 miliardy USD.

Od nového vedení banky, zosobněného výkonným ředitelem Timem Sloanem, se očekává že zajistí další růst společnosti, zajistí snesitelnou výši vyrovnání za nedávné podvody a obnoví její pošramocenou prestiž.

Akcie WFC se obchodují v poměru tržní ceny a účetní hodnoty ve výši 1,5, což naznačuje, že investoři budou mít jen omezenou míru tolerance pro případné horší než očekávané výsledky.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.