Valná hromada akcionářů Toshiba hlasovala z 99 % pro prodej čipové divize

22:05 | Ne Ro | Diskuze

Společnost Toshiba oznámila výsledek hlasování akcionářů na úterní valné hromadě, v rámci níž se pro prodej čipové divize vyjádřilo 99 % hlasujících.

Foto: digitpedia

Společnost Western Digital (WDC) se údajně pokoušela některé z akcionářů Toshiba přesvědčit, aby hlasovali proti. Vlastník společnosti SanDisk se momentálně pokouší prodej zablokovat.

Akcionáři Toshiba též znovu zvolili prezidentem a výkonným ředitelem společnosti Satošiho Tsunakawu, EVP pro finanční záležitosti Masayošiho Hiratu a deset ředitelů.

Akcionáři se v 88 % vyslovili pro schválení finančních stanovisek k FY16 poté, co došlo k opoždění z důvodu problému s auditorem.

Toshiba potřebuje docílit souhlasu s prodejem čipové divize ještě před ohlášením hospodářského výsledku FY17 (v březnu), jelikož by pak společnosti hrozilo odlistování jejích akcií na burze kvůli zaznamenaným ztrátám, pramenícím z krachu její energetické divize.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.