V USA očekávají za srpen propad prodejů automobilů. Na které akcie si zítra dát pozor?

31.08.2016 16:48 | wa pe | Diskuze

Odhady propadu prodejů automobilů v USA za měsíc srpen se pohybují v rozmezí od 2 % do 5 %, přičemž hlavní zásluhu na něm pravděpodobně bude mít aktuální opadnutí slev. V případě General Motors se očekává výrazné zmenšení podílu na trhu, jelikož se automobilka odklání od svého zaměření na prodeje pro podnikové flotily. Sezónně očištěný počet prodaných vozů by měl podle agentury Bloomberg v srpnu dosáhnout 17,2 milionu vozů, přičemž v červenci jsme registrovali 17,9 milionu prodaných vozů.

Po zítřejším oficiálním zveřejnění statistik bychom se velké volatility obchodování měli dočkat na akciích výrobců automobilových součástek: LEA, TEN, BWA, DAN, MPAA, CPS, DLPH, AXL, TOWR, ACW,FENX, MTOR, THRM, SMP, ALV, MOD, SRI.

Mezi dalšími pravděpodobně ovlivněnými tituly budou figurovat: GM, FCAU, F, TM, HMC, OTCPK:NSANY, OTCPK:VLKAY,OTCPK:BMWYY, OTCPK:DDAIF, TSLA, OTCPK:MZDAY,  TSLA, OTC:HYMLF,OTCPK:FUJHY, RACE.

Zdroj:SA
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.