V příštím týdnu může akciovými trhy zahýbat zápis z dubnového zasedání Fedu

11:16 | Redakce W4T | Diskuze

V příštím týdnu může trhy zahýbat zápis z dubnového zasedání Fedu, jenž bude zveřejněn ve středu večer. Trh nyní nepočítá s tím, že by Fed chtěl zvyšovat sazby dříve než v září, nicméně komentáře členů Fedu jsou poslední dobou velmi protichůdné.

Foto: Public Domain

Řecko

Trh také může menší měrou sledovat dění v Řecku, kde by měla vláda poslat do parlamanetu soubor opatření (např. zvýšení daní), které jsou podmínkou k získání další části mezinárodní pomoci.

 

 

Brexit

Také zřejmě poroste pozornost vůči šancím na tzv. Brexit, tedy odchod Velké Británi ze Evropské Unie, o němž se rozhodne v červnu.

 

FED

Americkým akciovým indexům se již několik týdnů nedaří prorazit dřívější maxima, především u S&P 500 úroveň 2100 bodů. Jsme názoru, že i mírně jestřábí zápis z Fedu, tj. nakloněný zvyšování sazeb, nebo o něco lepší makrodata by mohla poslat akciové trhy do korekce. Máme tak pro příští týden mírně negativní výhled.

 

Hospodářské výsledky

Výsledková sezóna je již u konce na obou stranách Atlantiku a v USA zveřejní výsledky z velkých firem již jen sítě obchodů Wal Mart či Home Depot.

 

Makrodata

Makrodata začnou již víkendovými daty z Číny: budou známy maloobchodní tržby (oček. +10,6 % r/r po 10,5 %) a průmyslová výroba (+oček. +6,5 % po 6,8 %). V USA se bude sledovat až v úterý trh nemovitostí: započaté stavby nových domů (oček. +3,3 %) i stavební povolení (+5,2 %) mají opět růst po předchozích poklesech. V úterý se bude také sledovat průmyslová produkce (oček. +0,3 % m/m po -0,6 % v březnu). Ve středu se investoří zaměří na zmíněný zápis z dubnového zasedání Fedu a čtvrtek přinese pravidelné počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti (oček. 275 tis. po 294 tis.). V pátek budou známy prodeje stávajících domů (oček. +1 % po 5,1 %).

 

 

Zdroj:Atlanktik
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.