V pondělí se na pražské burze budou naposledy obchodovat akcie Fortuna

16:14 | Redakce W4T | Diskuze

V pondělí se na pražské burze budou naposledy obchodovat akcie společnosti Fortuna Entertainment Group.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Vyplývá to z informací na webových stránkách burzy. O stažení akcií burzy v Praze a ve Varšavě rozhodla v únoru mimořádná valná hromada firmy. Fio banka dříve uvedla, že umožní klientům pokračovat v obchodování na burze RM-Systém.

Skupina Penta Investments podle dřívějších informací navýšila letos svůj podíl ve společnosti na 95,8 procenta a může tedy vytěsnit ostatní akcionáře. Získala mimo jiné zhruba všechny akcie největšího minoritního akcionáře, společnosti Franklin Templeton. Firma do té doby vlastnila zhruba 10,6 procenta akcií Fortuna Entertainment Group. Cenu odkupu 5,5 milionu akcií ani jedna ze stran nezveřejnila.

Penta v lednu nabídla prostřednictvím dceřiné společnosti Fortbet Holdings Limited minoritním akcionářům odkup akcií na českém trhu za cenu 182,50 Kč za akcii a na polském trhu za 29,80 polského zlotého. Templeton se dříve nechal slyšet, že nabídka většinového vlastníka Fortuny na odkup zbývajících akcií plně neodráží poctivou hodnotu podniku. Dnes se akcie Fortuny v Praze obchodovaly zhruba za 190 Kč za kus.

V polovině února rozhodla valná hromada Fortuny o stažení akcií společnosti z pražské a varšavské burzy. Plán získat ve Fortuně stoprocentní podíl a stáhnout její akcie z veřejného obchodování oznámila Penta již loni na konci března. Minoritním akcionářům, kteří tehdy vlastnili téměř 32 procent akcií, nabídla odkup za 98,69 koruny. Poté cenu zvyšovala.

Fortuna Entertainment Group, která se zaměřuje hlavně na kurzové sázky, vznikla v roce 2009. Původně česká firma s 25letou historií působila v České republice, na Slovensku a v Polsku. V posledním roce skupina posílila svou pozici v regionu, když expandovala na rumunský a chorvatský trh. Zároveň v Česku jako první tuzemská firma získala licenci k provozování hazardních her na internetu. Na pražskou a varšavskou burzu vstoupila v roce 2010.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.