V pondělí na Nasdaq vyměnilo majitele 40 % akcií GoPro

07:44 | Ka Ří | Diskuze

Firemní zprávy známého výrobce kamer GoPro měly v pondělí za následek rekordní obchodní aktivitu s akciemi společnosti. Oproti obvyklostem byla likvidita zhruba patnáctinásobná.

Ilustrativní obrázek
Foto: Cinetics

Zatímco v pátek akcie GoPro na Nasdaq zakončily na 7,52 USD, několik minut po zahájení pondělní seance se propadly až na nová historická minima 5,04 USD. Zveřejnění předběžných vybraných hospodářských ukazatelů za 4. čtvrtletí, které výrazně zaostaly za očekáváním trhu, společně s oznámením o více než 20 % propouštění, plánem opustit byznys v segmentu s drony a snížení cen produktů firmy, měly na akcie logicky velmi negativní vliv.

V druhé polovině seance se však na trhu objevily informace o možném převzetí firmy, což částečně zmírnilo propad akcií GoPro (GPRO). Zakladatel a výkonný ředitel GoPro Nick Woodman uvedl, že společnost plánuje zůstat nezávislá, nicméně pokud se objeví příležitost fúze s větší mateřskou společností, bude o ní uvažovat. Dle neoficiálních zdrojů měla již GoPro pro možný prodej firmy najmout jako poradce banku J.P. Morgan.

V návaznosti titul vystřelil až na 7,18 USD, nakonec zakončil na 6,56 USD, tj. oproti pátku o 12,77 % níže. Majitele celkově vyměnilo rekordních 59,2 milionu akcií, tj. 40 % emise. Titul za svou necelou 4 letou existenci na akciovém trhu větší likviditu dosud nezaznamenal. V posledních týdnech se denní objem pohyboval v průměru okolo 4 milionu akcií.

Připomenout lze, že akcie GoPro vstoupily na Nasdaq v červnu 2014 v rámci primární emise akcií za kurz 24 USD. Titul se v následujících měsících vyšplhal až na dohled hranici 100 USD, resp. historických maxim dosáhl 7. října 2014 na 98,47 USD. Vzhledem k pondělním minimům 5,04 USD od té doby ztratil téměř 95 %.

Vývoj akcií GoPro za poslední rok

GPRO graf

Zdroj:redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.