V online prodejích sportovních potřeb vedou hoverboardy a paddleboardy, daří se i elektrickým kolům a koloběžkám

13:13 | E V | Diskuze

Češi trávící léto aktivně sledují nové trendy – podle statistik největší české e-shopové platformy Shoptet totiž meziročně zhruba dvojnásobně vzrostly online prodeje hoverboardů a paddleboardů.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Roste také zájem o elektrokoloběžky a elektrokola, u obou kategorií meziročně zhruba o 50 %. Zatímco v prvním letošním kvartálu se podle Shoptetu prodeje sportovních potřeb propadly o třetinu, ve třetím kvartálu zatím meziročně stouply o pětinu. Zrychlily i prodeje hobby a zahradnických potřeb, například prodeje křovinořezů vzrostly meziročně o 250 %.

Největší meziroční nárůst prodejů sportovních potřeb dle obratu letos připadá na hoverboardy neboli kolonožky. Jejich prodeje podle poskytovatele e-shopových řešení Shoptet vzrostly v květnu, červnu a červenci meziročně o 200 %. Za nimi následuje trend posledních let v podobě paddleboardů se 180% meziročním nárůstem. „Stoupající oblibu pozorujeme také u elektrokol a elektrokoloběžek, obě kategorie vykazují zhruba o padesát procent větší obrat online prodejů než loni za stejné období,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet. Daří se ale například i prodejům potřeb pro horskou turistiku.

 

Sportovní potřeby se prodávají více než loni

Sportovní potřeby jdou letos v létě prostřednictvím e-shopů na odbyt celkově lépe než před rokem. Podle dat Shoptetu z předchozích tří měsíců dosahuje obrat internetových obchodů u tohoto sortimentu sedmnáctiprocentního meziročního nárůstu. „Začátkem roku se obraty u sportovního zboží v e-shopech propadly o 34 procent oproti stejnému období v loňském roce. Na jaře se ovšem trend začal obracet. Pravděpodobně i kvůli tomu, že velká část lidí plánovala během letní dovolené zůstat v Česku, a proto se rozhodli dovybavit se sportovním náčiním,“ říká Miroslav Uďan.

 

Péče o zahradu a boj proti slimákům

Zahradničení se letos v Česku podle dat Shoptetu často nese ve znamení boje proti slimákům. Přípravkům pro jejich hubení totiž v kategorii hobby a zahradnických potřeb patří prvenství co do meziročního nárůstu prodejů. Ten je v tomto případě oproti loňsku pětinásobný. „Prodeje zboží pro péči o zahradu jsou v jarním a letním období tradičně silné. Oproti loňsku se například dvaapůlkrát více prodávají křovinořezy, meziročně dvojnásobně větší odbyt evidujeme také u holínek. Mezi nejprodávanější sortiment rovněž patří sazenice a zahradní nábytek,“ doplňuje Miroslav Uďan.

 

Více informací o české e-commerce naleznete zde: https://www.ceska-ecommerce.cz/

Zdroj:Roman Macháček, Dark Side a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Jak to bude s odpočty úroků z hypoték? Zákon je nejasný

Ilustrativní obrázek

Češi jsou nejvášnivější chataři v Evropě, na chaty a chalupy vyráží až na 8 milionů pobytů ročně

Ilustrativní obrázek

GLP představuje svůj první logistický projekt v České republice

Ilustrativní obrázek

Stále více Čechů chce bydlet kousek za městem

Ilustrativní obrázek

Cebia má 195 milionů nových dat o haváriích a tachometrech k ojetým vozům ze zahraničí

Ilustrativní obrázek

Live Sweaters mění názevČti více
Ilustrativní obrázek

MONETA spouští stavební spoření online, v plánu má i digitalizaci sjednávání hypoték

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v záporu

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy dnes pokračovaly v poklesech

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.