V nastavení politiky ECB se změna neočekává

08:21 | fa ra | Diskuze

Euro včera proti dolaru oslabilo asi o 0,5 % a pokleslo pod hladinu 1,09 USD/EUR, na které ovšem dnes ráno otevírá. Dnešní obchodování bude pod vlivem zasedání rady guvernérů ECB. Ekonomové SG neočekávají, že by dnes mělo dojít k nějakému zásadnímu rozhodnutí o změně nastavení měnové politiky eurozóny.

Foto: Gerd Altmann

Spíše dojde k potvrzení holubičího rázu komunikace měnové autority v eurozóně v reakci na turbulentní počátek roku. Do vyjádření M. Draghiho by se také mohlo dostat vysvětlení opatrnější části rady guvernérů, jak by mohla ECB postupovat v případě dalšího snížení inflačního výhledu ve světle čínských problémů a stále nízkých cen ropy. Ke snížení depozitní sazby a prodloužení horizontu TLTRO programu ovšem podle ekonomů SG dojde až na březnovém jednání.

Ve Spojených státech dnes budou zveřejněny pravidelné týdenní informace o vývoji žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Počet nových žadatelů o práci by měl dosáhnout zdravé úrovně 267 tis. žadatelů a počet stávajících žadatelů o podporu byl měl poklesnout ke 2,26 mil. osob.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.