V Las Vegas odstartuje technologický veletrh CES. Na akcie kterých společností se zaměřit?

13:27 | wa pe | Diskuze

Již v příštím týdnu začne v Las Vegas každoroční největší veletrh spotřební elektroniky na světě CES. Podívejme se společně na některá témata, která by měla tomuto svátku všech gadgets nadšenců dominovat.

Foto: Thomas Ehrhardt

 

Desetitisíce návštěvníků získají opět možnost zjistit jaké novinky se na ně v následujícím roce chystají a investorům napoví, jakým směrem se bude sektor dále ubírat a kam případně investovat své peníze.

Virtuální a rozšířená realita

Velká pozornost bude jistě věnována virtuální realitě. Celá řada společností se chystá představit produkty svého několikaletého vývoje. Uvést můžeme velká jména jako Facebook Inc. a jejich headset Oculus Rift, HTC Vice, Sony s PlayStation VR a HoloLens od Microsoftu, překvapit však může s náhlavními displeji méně známá společnost Vuzix. Konkurence na poli brýlí pro virtuální a rozšířenou realitu utěšeně roste. Čím dál tím více společností by si rádo ukrojilo porci z lukrativního trhu, který by v následujících letech mohl růst až o 75 % ročně.

Drony

Boom s drony by neměl skončit společně s rokem 2015. Naopak se očekává, že společnosti jako GoPro Inc. a další budou pokračovat v rozvíjení svých produktů v oblasti komerčního využití technologie dronů, která v budoucnu slibuje miliardové zisky.

Nositelná elektronika (wearables)

Patrně největší zájem se dá očekávat u nově se rozvíjejícího segmentu takzvané osobní nositelné elektroniky. Pokračující miniaturizace dovoluje její průnik do dalších a dalších oblastí každodenního života. Setkat se tak můžeme s elektronickými hodinkami, outdoorovými kamerami či brýlemi pro rozšířenou realitu, např. Goole Glass nebo už zmiňovanými produkty firmy Vuzix.

Stejně jako v Apple pochopili i další výrobci, že osobní elektronika není jen o funkčnosti, ale jedním z hlavních lákadel je i design, který by měl být vyjádřením vlastní osobnosti uživatele. Nová a oblast nositelné elektroniky láká svým potenciálem dalšího růstu. Pokud se některému z nových produktů podaří zapsat se do paměti zákazníků jako vzorový a udávající tón, tak jak se to povedlo s některými přístroji právě Apple, získá jeho výrobce dobré postavení na atraktivním trhu i do budoucna. Společnosti jsou si toho velmi dobře vědomi, takže se na veletrhu dá očekávat opravdu ostrý konkurenční boj.

Nový rozvoj na poli wearables se společně s takzvaným Internetem věcí (IoT) může stát motorem budoucího růstu některých společností. Daniel Ives z FBR & Co. doporučuje věnovat svou pozornost akciím Apple Inc. (AAPL) a Microsoft (MSFT).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.