V jakých zemích se Češi nejčastěji zraňují? A na kolik vás vyjde lékařská péče ve světě?

21:01 | M Z | 1 komentář / 1 nový

Jet do zahraničí bez cestovní pojištění může být pro člověka velkým hazardem.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T


V některých zemích se totiž v případě ošetření můžeme pohybovat až v milionových částkách. Jaká místa jsou, co se týče úrazů, ta nejfrekventovanější? Divili byste se, ani nemusíme daleko. V České republice si hradíme většinu lékařských úkonů skrz povinné zdravotní pojištění, ale možná rizika v zahraničí, by vám mělo pokrývat kvalitní cestovní pojištění. 

Místa, která by vás nenapadla

Někteří lidé se domnívají, že v rámci Evropské unie, mají při předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění, hrazené veškeré zdravotní zákroky. To bohužel není úplně tak pravda. Hrazeny jsou totiž jen náklady na nezbytnou zdravotní péči, a to pouze ve veřejném zdravotnickém zařízení. Pokud si v dané zemi občané za péči nebo léky připlácejí, povinnost se samozřejmě vztahuje i na vás. 

Málokoho napadne, že by si cestovní pojištění měl sjednat například i při cestě k našim zahraničním sousedům, byť jen v rámci kratičké návštěvy. Mezi top 5 států s nejčetnějšími škodami se totiž řadí i Rakousko. Dále pak Thajsko, Nový Zéland, ale i Španělsko či Itálie.*

Častou mýlkou některých lidí bývá, že pokud nejedou do zahraničí sportovat nebo nemají v plánu účastnit se rizikových sportovních aktivit, pojištění nepotřebují. "Měli jsme klienty, kteří se ztratili v horách a kvůli vyčerpání nemohli sejít dolů. Musel pro ně vrtulník,"upozorňuje Simona Kuldová, produktová manažerka pojišťovny Direct a dodává: "Nejednalo se přitom o žádnou vysokohorskou turistiku a stalo se to i kousek za hranicemi."

Pro mnohé asi nebude překvapením, že se nejčastěji proplácejí náklady za zubní ošetření. Mezi další časté případy s nutností okamžité lékařské péče patří úrazy hlavy a končetin, záněty slinivky, záněty slepého střeva, ale i poštípaní hmyzem nebo i šlápnutí na ježka v moři.

Někdy se stanou věci, se kterými třeba nepočítáte ani v nejmenším. Můžeme říct, že jsou to situace až bizarní. Mezi ty nejbizarnější patří třeba opařený kotník nebo pokousání psem. Bohužel i takové situace se na cestách dějí.

Ceny lékařské péče ve světě

Nejdražší pojistné plnění vyplácela pojišťovna Direct u klienta, který trávil v USA celý rok. Jednalo se o zánět slepého střeva a cena operace se vyšplhala přes jeden milion korun. V Thajsku vyšel stejný zákrok se stejnou délkou pobytu na 150 000 Kč. Druhé nejdražší plnění vzniklo v Kanadě, při zlomenině loktu, které vyšlo na téměř 700 000 Kč.* Cestovní pojištění vás tedy může stát sice nějakou tu stovku navíc, ale může ušetřit milióny. 

Nepodceňujte rizika

Dnešní společnost už naštěstí na cestovní pojištění tolik nezapomíná, avšak neřeší jej detailně. Lidé se spoléhají na produkt, který jím nabízí ať už cestovní kancelář, nebo jejich internetové bankovnictví. Dejte si však pozor, nespolehlivým ukazatelem je například velmi nízká cena pojištění, která v sobě nezahrnuje veškerá možná rizika nebo nabízí nízký limit pojistného plnění. Může se stát, že limity budou tak nízké, že vám to vyjde téměř stejně, jako kdybyste žádné pojištění neměli. Pamatujte, rozdíl v pojistné částce je mnohdy zanedbatelný, ale rozdíl v krytí je pak obrovský.

Vaší prioritou by mělo být hlídání si veškerých limitů a v případě, že se na cestě rozhodnete vydat se trochu více dobrodružnějším směrem, nezapomenout se připojistit. V dnešní době si lze připojištění sjednat okamžitě, stejně tak rychle lze provést i jeho uhrazení. Můžete se tedy připojistit v ten samý den, kdy se rozhodnete, že si skončíte bungee jumping, to nabízí například i Direct pojišťovna. Nezapomínejte si také dopředu zjistit všechny výluky týkající se vašeho pojištění a vždy u sebe noste doklad totožnosti a kontakt na asistenční službu. Tato služba je k dispozici nonstop, takže pokud se vám něco stane, kontaktujte ji co nejdříve, pro zajištění nejlepší možné pomoci.

Zdroj:Katerina Svobodova, kindredgroup
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Have you being having difficulty in accessing credit from the bank? has your request been turned down on several
credit applications and you feel so frustrated?
You don't need to worry because Zenith creditors & Investments Inc is here to give you
that credit you have being applying for.
Zenith creditors & Investments Inc, is readily available to provide
you with the requested credit. We are legitimate, reliable and guaranteed
credit institution. We are the best when it comes to quick credit processing and of course
our interest rate is 2.5 %. We give credits ranging from $100,000.00 to $1,000,000.00.
Contact us now via our email (zenithgroupcredit at gmail dot com)
Speak with one of our customer units for more inquiries on +35723000149. We will be expecting
you, and Your satisfaction and financial success is our goal and your cooperation with us will be a good experience.
Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled: 14/06/19

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 14.6.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 14.6.2019

Ilustrativní obrázek

AKCIOVÉ TRHY Denní zpráva 13.6.2019

Ilustrativní obrázek

Makro Ranní restart 13.6.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX v červeném

Ilustrativní obrázek

Asijsko - pacifické indexy v pátek smíšeně

Ilustrativní obrázek

Wall Street uzavírá v plusu, nejvýše za posledních 5 týdnů

Ilustrativní obrázek

Společnost MoffettNathanson vydala negativní doporučení na Twitter (-4,29 %)

Ilustrativní obrázek

OPEC snížil prognózu poptávky po ropě v roce 2019

Ilustrativní obrázek

Amerika po otevření posiluje

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.