V Goldman Sachs mají Barbie v oblibě. Radí kupovat akcie Mattel Inc

10:01 | wa pe | Diskuze

Akcie hračkářského giganta Mattel Inc. (MAT) včera zamířily prudce vzhůru poté, co je banka Goldman Sachs doporučila ke koupi s výhledem dobrých tržeb do budoucna.

Foto: Quaisior

 

U Mattelu nevypadají již pár měsíců růžově jen šatičky jeho panenek, vánoční prodeje trhaly rekordy, jeho reklamní kampaň ve Spojených státech si vedla nebývale dobře a to se odráží jak na stoupající ceně akcií, tak zajištěném dividendovém výnosu. Analytici Goldman Sachs proto zopakovali své investiční doporučení „Buy“ a mírně také navýšili cílovou cenu titulu z 35 USD na 36 USD, což je stále o 32 % nad současnou cenou za akcii.

Na adresu Mattelu a to, že Barbie odolává turbulencím, se již dříve než v Goldman Sachs vyjádřili také analytici v Barrons.

Výrobce hraček plánuje zveřejnit své výsledky za čtvrtý kvartál 1. února. Očekávají se výnosy na akcii ve výši 61 centů na akcii při celkových tržbách 1,91 miliardy USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.