V Goldman Sachs hledí s obavami na akcie na světových trzích

12.06.2016 08:28 | wa pe | Diskuze

Podle analytiků Goldman Sachs dávají akcie na světových trzích dobrý důvod k obavám. 

Foto: Tambako The Jaguar

Ve své poslední zprávě klientům varoval stratég investiční banky Goldman Sachs, Christian Mueller-Glissmann před aktuálním vývojem nejen na americkém akciovém trhu. Převaha negativních pohybů v rozsahu třetí standardní deviace svědčí podle něj o riziku dalších výprodejů. V Goldman Sachs se tak připojují ke svým kolegům z BlackRock, kteří nedávno snížili rating akcií na světových trzích. Na akcie v prvním čtvrtletí také zanevřeli George Soros, Carl Icahn či Stan Druckenmiller

Mueller-Glissman uvádí ve své zprávě celou řadu rizikových faktorů, které by měly působit negativně na další růst akcií na trzích, vyzdvihuje především nízké korporátní zisky, které začaly převažovat od poloviny roku 2014 a učinily trh zranitelnějším vůči vnějším šokům, jako například situace čínské ekonomiky či hrozící brexit. Přestože průměrná volatilita na trzích zůstala v poslední době relativně nízko, krátkodobě se projevuje prudkým nárůstem ve stále se zkracujících intervalech výprodejů. Podle Glissmanna to může být způsobeno změnou v tržní mikrostruktuře a sníženou likviditou různých kategorií aktiv. Nejsou to tedy pouze snižující se zisky společností, ale také měnící se charakter trhu samotného, který začíná investorům přidělávat vrásky.

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.