V Credit Suisse čekají nižší iPhone prodeje. Vyplatí se koupit akcie Apple?

16:59 | wa pe | Diskuze

Analytici Credit Suisse znovu snížili odhady prodaných chytrých telefonů iPhone v dalších čtvrtletích. Akcie Apple Inc. (AAPL) se aktuálně pohybují kolem úrovně 96 USD za akcii.

Foto: Public Domain

 

Současná očekávání se pohybují kolem 207 milionů prodaných přístrojů v tomto roce a 226 milionů chytrých telefonů v roce 2017. Apple počítá s klesajícím počtem prodaných přístrojů i v dalších letech, proto v současné době prochází postupnou reformou svého obchodního modelu, který bude v budoucnu více zaměřený na nehardwarové aktivity včetně App Store, iTunes, Apple Pay a Apple Music.

Po celá desetiletí investoři vnímali Apple jako výrobce hardwaru, což je samozřejmě opodstatněné, jelikož většina čistých zisků společnosti plyne právě z prodeje zařízení. Vezmeme-li do úvahy jak úzce zaměřené je portfolio produktů Apple, je jakákoli předpověď jeho budoucího úspěchu velmi obtížná. To je jeden z důvodů proč se akcie společnosti vzhledem k jejich výnosům často prodávají znatelně levněji než ty patřící konkurenci s dobře odhadnutelnými příjmy z poskytování služeb a předplatného.

Odborníci z Credit Suisse však akcie Apple stále doporučují ke koupi s cílovou cenou 140 USD, která je vzhledem k současné nízké ceně titulu o to lákavější. Nejčernější odhady počítají s poklesem na 92 USD za akcii při 8,5 P/E.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.