V Číně hledají viníky letního pádu akciové burzy. Akcie makléřských firem se propadají

13:00 | wa pe | Diskuze

V Číně došlo k zahájení vyšetřování dvou velkých makléřských společností v reakci na prudký pád trhů z letošního léta. Jejich akcie dnes zaznamenaly ostrý pokles.

Foto: Public Domain

 

Shanghai Composite Index byl odpoledne v poklesu o 6,1 %. Postiženými společnostmi jsou Citic Securities Ltd. a Guosen Securities Ltd. Jejich akcie se propadly o denní limit 10 % poté co, došlo k ohlášení vyšetřování možného porušení pravidel obchodu s cennými papíry. Žádná ze společností se k vyšetřování blíže nevyjádřila.

Existuje podezření, že čínská vláda se snaží ze sebe setřást stín viny za 30% pád akcií na šanghajské burze těsně poté, co státní média vyzývala veřejnost k jejich nákupu.

Sdělovací prostředky také hovořily o možném zahájení vyšetřování makléřské firmy Haitong Securities Ltd., nikdo z vedení společnosti či regulačních úřadů však tyto zprávy nepotvrdil. Obchodování akcií Haiton Securities bylo v pátek ráno pozastaveno.

Zdroj:Bloomberg
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.