V Barclays doporučují pro příští rok akcie bankovního giganta Citigroup

16:32 | wa pe | Diskuze

Velmi rychle se nám blíží konec roku 2015 a kromě hodnocení uplynulého roku prezentují jednotlivé bankovní ústavy své prognózy a tipy na rok 2016. Analytici Barclays doporučují bankovní kolos  jako horkého kandidáta pro Vaše investice v roce 2016.

Foto: Public Domain

 

Společnost by měla předčit konkurenty ve své váhové kategorii vlivem několika faktorů:

1) Pozice Citigroup je neobvykle silná jak ve vyspělých, tak v rozvojových ekonomikách, u kterých se očekává v příštích letech růst.

2) Změna orientace na zvýšení podílu na nákupu (Share of Wallet) nadnárodních korporací, velkých investorů a vysoce bonitních klientů.

3) Ve srovnání s konkurencí špičková efektivita operací a pokračující zaměření na kontrolu nákladů.

4) Rozvaha úrokově citlivých aktiv banky (při zvýšení U.S. úrokových sazeb o 100 bazických bodů činí čistý úrokový výnos 1,5 miliardy USD).

5) Citigroup v roce 2016 přistoupí k likvidaci své „špatné banky,“ která v současnosti spravuje 80 miliard USD, tedy pouze 10 % objemu rizikových a toxických aktiv v době svého založení.

6) Zvýšení tempa přesunu kapitálu ve spojitosti se zátěžovými testy FEDu v roce 2016 (CCAR-Comprehensive Capital Analysis and Review). V Barclays očekávají zvýšení dividendy a navýšení zpětného odkupu akcií.

7) Využívání aktiv s odloženou daňovou povinností (zrychluje akumulaci kapitálu, zbývá 47 miliard USD)

Analytici Barclays očekávají že poměr efektivity Citigroup se bude v roce 2016 pohybovat kolem 50 % a vidí prostor i pro zvýšení odhadu návratnosti aktiv na 1 %-plus. V případě poměru návratnosti vynaloženého kapitálu stojí odhady na dvouciferném čísle. Výše uvedené trendy by měly posílit poměr hmotných aktiv Citigroup, v současné době na úrovni 0,9x oproti srovnatelné konkurenci s průměrem 1,6x; a vylepšit tak valuaci jejích akcií.

Zdroj:Barclays
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.