Úterý přineslo na trhy mírnou korekci předchozích výprodejů

29.06.2016 08:33 | fa ra | Diskuze

Úterý přineslo na světové trhy uklidnění po pátečním šoku, který pokračoval pondělním výprodejem rizikových aktiv a libry. Včera naopak britská měna vůči dolaru malou část svých ztrát korigovala, když si připsala necelé procento. Euro proti dolaru zůstalo při absenci nových závažnějších informací o brexitu i z hlavních světových ekonomik prakticky beze změn.

Foto: Web4Trader

 

Dnes bude pokračovat dvoudenní zasedání Evropské rady po britském referendu, kde však neočekáváme žádný konkrétní výsledek. Kalendář makroekonomických údajů přináší statistiky důvěry v evropskou ekonomiku. Ty by měly sice poklesnout, ale nadále ukazovat na pokračující růst eurozóny. Do průzkumu by brexit neměl zasáhnout, protože referendum se odehrálo po ukončení sběru dat. Ve Spojených státech by čísla měla potvrdit slušné tempo osobní spotřeby v Q2 16. To sice Fed potěší, ale brexit a další nejistota pravděpodobně způsobí odložení dalšího zvyšování sazeb. Ekonomové SG včera revidovali svůj výhled na americkou centrální banku, přičemž už letos žádné zvýšení sazeb nepředpokládají.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.