USD vyčkává s dalším pohybem na NFP; Libra se hroutí; EUR/USD uzavřel zisk

14:20 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Opět budou zveřejněny páteční report o nefarmářských mzdách a zpráva o zaměstnanosti za září. Úředníci federálního rezervního systému dali jasně najevo, že rozhodnutí o zvýšení sazeb v prosinci bude záviset z velké části na dnešní zprávě o pracovních místech. Fed na svém zářijovém zasedání podle očekávání ponechal referenční úrokové sazby na stejné výši.

Foto: JFD Brokers

Ve svém programovém prohlášení vydaném před několika týdny Centrální banka USA vyjádřila důvěru v hospodářský růst, ale ne natolik, aby jednala. Navýšení pravděpodobně proběhne na zasedání v polovině prosince, s ohledem na politické setkání počátkem listopadu, které proběhne těsně před prezidentskými volbami v USA a není naplánována po zasedání žádná tisková konference.

Výbor snížil svá očekávání, a to jak na letošní hospodářský růst a tak na inflaci, což naznačuje, že růst ekonomické aktivity se zvedl ze skromného tempa první poloviny roku 2016, ale zvýšil své znepokojení nad inflací, která nevzrostla na 2% cíl Fedu. Většina ekonomů očekává oživení růstu počtu pracovních míst za září po slabé zprávě z minulého měsíce. Americké nefarmářské mzdy, které zahrnují zaměstnanost ve veřejném i soukromém sektoru, byly odhadovány kolem 180tis pracovních míst v srpnu po zdravých 255tis v červenci. Výsledek nebyl tak dobrý, jak se očekávalo; 151tis pracovních míst, mzdy vzrostly pouze o 0,1% meziměsíčně a míra nezaměstnanosti vyšla 4,9%, beze změny.

US NFP

Americká ekonomika pokračuje v přidávání pracovních míst, ale nepřehání to. Na druhou stranu, Fed je holubičí, prezidentské volby v USA proběhnou začátkem listopadu a ekonomika není zas tak horká. V zámoří evropský bankovní sektor (Deutsche Bank) čelí značným problémům, s pomalejším růstem hospodářství ve všech hlavních evropských zemích a ECB udržuje negativní sazby už od června 2014. Takže všechny velké banky (ECB, BoJ a BoE) uvolňují. Proto není důvod, proč by si Federální rezervní systém měl pospíšit se sazbami.

Předpovídané číslo NFP za září se zdá být silné. Konsensuální očekávání zkompilované různými zpravodajskými organizacemi je pro zaříjové nefarmářské mzdy někde kolem 172tis až 177tis. V srpnu to bylo 151.000. Toto může mít býčí vliv na americký dolar, což by mohlo přidat další tlak na pár EUR / USD a zlato, stejně jako na ostatní páry s USD. Průměrné hodinové výdělky budou také zveřejněny s očekáváním nárůstu o 0,2% meziměsíčně, oproti předchozímu měsíci, kdy se zvýšily o 0,1% meziměsíčně, zatímco míra nezaměstnanosti se odhaduje, že zůstane beze změny na 4,9%.

Jestliže non-farm payrolls přesáhnout 200tis, míra nezaměstnanosti zůstane stejná nebo se zlepší a uvidíme nárůst průměrných hodinových výdělků o více než 0,2% a očekáváné prosincové zvýšení sazeb bude opět pravděpodobnější. Na druhou stranu, pokud payrolls vzrostou o méně než 150tis, mohli bysme vidět agresivní korekci dolaru, a to zejména po silných ziscích, které jsme viděli v posledních několika týdnech.

 

EUR / USD – Uzavřel zisk na 1.1150 vstříc NFP reportu

Pár EUR / USD v se průběhu tohoto týdne a včerejška propadl o více než 1% a prolomil tak spodní hranu sestupného trojúhelníku, který udržoval od 8.srpna. Dvojice před zprávou o nefarmářských mzdách, která bude vydána v následujících několika hodinách, klesla na 1.1120.

Technická struktura naznačuje další medvědí pohyb v případě, že cena spadne pod 50-týdenní SMA, které se překrývá s druhou úrovní podpory otočných bodů. Posledně jmenované úrovně se zdají být silnou překážkou pro medvědy. V případě, že proběhne úspěšný průnik výše uvedených úrovní, otevřou se dveře k bariéře 1.1050. Na druhé straně, cena bude mít  pravděpodobný pullback k silné rezistenci 1.1150 a pak bude pokračovat ve svém klesajícím potenciálním pohybu. V současné době se společná měna vyvíjí pod třemi SMAs (50-SMA 100 SMA a 200-SMA) na 4 hodinovém grafu a je poblíž kritické úrovně 1.1200. Technické indikátory jsou zkresleně nižší po vstupu do záporných hodnot. MACD oscilátor se pohybuje pod obojím, svou nulou i spouštěcí linií a naznačuje další pokles cen. Kromě toho RSI následuje sestupnou dráhu v blízkosti úrovně 30, což potvrzuje nedávný medvědí postoj ceny.

EUR/USD

USD / JPY má větší prostor ke spuštění

Pár USD / JPY se v průběhu posledních deseti dnů obchoduje o 3,5% výše a zaznamenává tak druhý týden pozitivních svíček v řadě po třech po sobě jdoucích červených týdnech. Dvojice vytvořila devátý den zisků bez bullbacku. V poslední době bylo mnoho pozitivních dní, ale v posledních 10-ti dnech nevytvořil žádný vrchol. Otázka, kterou jsme dnes zveřejnili, je, zda by non-farm payrolls mohli vyvést dvojici až na 106.00, silnou úroveň rezistence, a zda bude počet nahlášených pracovních míst dostatečně silný, aby posunul pár dále směrem vzhůru.

Z technického hlediska je významné, že pár USD / JPY se vyvíjí nad klesající trendovou čárou, která začala již v prosinci 2015, jakož i nad oběma, 50-SMA a 100-SMA na denním grafu. Ve střednědobém horizontu, budou býci sledovat 200-SMA, v blízkosti psychologické úrovně 106.00. Nicméně, před dosažením této úrovně, by měla projít hranicí 104,50 a 105,00, dvěma významnými překážkami, které by krátkodobí obchodníci měli sledovat. Technické indikátory, na denním grafu následují kladné teritorium, zatímco MACD oscilátor se pohybuje s výraznou dynamikou. Také indikátor RSI leží v blízkosti úrovně 70.

USD/JPY

Britská libra se zhroutila na třicetileté low

Britská libra se propadla o 6% za méně než 5 minut během asijské seance kvůli zprávám o tom, že prezident François Hollande zpřísňuje svůj postoj vůči avizovanému tvrdému Brexitu. Financial Times (FT) uvádí, že François Hollande řekl na večeři v Paříži, že Spojené království musí nést následky za opuštění Evropské unie, aby zachránil instituci z existenciální krize. Ale byl to  skutečný důvod pro pohyb libry? Někteří obchodníci a zúčastněné strany poukázaly na selhání lidského faktoru s algoritmy na prodejní tlak v době, kdy byla likvidita typicky nízká. Ať tak či onak, libra klesla až na 1.1978 (v naší platformě JFD MT4+, zatímco některé jiné firmy zaznamenaly pokles až na 1.1200!) Na počátku asijské seance libra zkrátila svůj pád na 1,4% na konečné číslo 1.2430 brzy ráno v Evropě. Euro dosáhlo čerstvého 10-letého high, 0.9250, po tomto agresivním výprodeji.

GBP

Pár GBP / USD se během asijského dopoledne vnořil pod 1.2000, ale rychle se vrátil do oblasti kolem 1.2400. Technické indikátory a indikátory hybnosti jsou v současné době velmi deformovány prudkým poklesem, protože udržují ostré medvědí svahy uvnitř extrémních přeprodaných úrovní. Bylo by velmi obtížné aplikovat technickou analýzu na jakéholiv páru s GBP po takovémto agresivním výprodeji, který zničil všechny úrovně podpory směrem k regionu 1.1900. Nicméně ve střednědobém horizontu budeme sledovat úroveň 1,2800, tak dlouho, dokud dvojice zůstane níže než je tato značka, riziko dalšího poklesu zůstává. Další prudké výkyvy by měly být očekávány při nadcházejících událostech jako je dnešní NFP report.

GBP/USD

Další dnešní události

Den začíná průmyslovou výrobou v Německu, která se odhaduje, že se zvýšila o 0,8% meziměsíčně v srpnu z poklesu o 1,5% v měsíci předcházejícím. Ve Velké Británii průmyslová produkce se odhaduje, že se zvýšila o 1,3% meziměsíčně v srpnu pomaleji než v předchozím měsíci, kdy vzrostla o 2,1% meziměsíčně. Národní výrobní produkce za stejný měsíc se předpokládá, že vzrostla o 0,4% meziměsíčně z poklesu o 0,9% meziměsíčně.

Ba co víc, budou zveřejněny nové bydlení v Kanadě, stejně jako míra nezaměstnanosti, která by měla být stejná jako v předchozím měsíci. Ve Velké Británii budou uvolněny odhady NIESR HDP za období tří měsíců do září. Týden skončí proslovem člena FOMC Mesterem několik hodin poté po NFP reportu.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.