USD / TRY - technický výhled. Pár vzrostl po zmatku v Turecku

17:16 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Turecká lira se ponořila o více než 5% vůči US dolaru poté, co skupina v rámci turecké armády se zřejmě pokusila svrhnout vládu v pátek pozdě k večeru.

 

Pár USD / TRY vzrostl po zmatku v Turecku z 2.8790 na 3.0500. Nicméně, lira v pondělí brzy ráno posílila a snížila ztrátu téměř na polovinu poté, co turecké úřady o víkendu zmařily pokus o převrat.
Z technického hlediska dvojice nadále postrádá směrovou sílu a upevnění v blízkosti svých nedávných maxim, kolem 3,0700. Konsolidace tohoto páru během posledních několika měsíců, která předtím vypadala jako trojúhelník -  opakující se vzor - se nyní stala symetrickým trojúhelníkem. To je typicky býčí vzor, bez ohledu na to, zda se objeví v rostoucí nebo sestupný trend. Schopnost dvojice uzavřít pod psychologickou úrovní na 3.0000 přináší negativní zaujatost páru a z tohoto důvodu lze očekávat, že tak jako tak uvidíme v příštím týdnu další pokles. Měl by to projít úrovní podpory a směrovat až k 2.9300 a pak na 2.8750. 4-hodinový graf ukazuje technické indikátory v pozitivním teritoriu, avšak chybí jasná směrová síla. V tomto okamžiku dvojice potřebuje k postupu nahoru na 3.0700 pozitivnější výhled.

USD/TRY

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.