USA osvobodily některé zboží od tarifních cel

12:57 | E V | Diskuze

Spousta čínských produktů bude osvobozena od tarifů, která administrativa Donalda Trumpa uvalila na čínské zboží minulého roku.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Rozhodnutí přichází po více než 1 100 žádostech o jejich zavedení ze strany firem ve Spojených státech. Výjimka se tak bude vztahovat například na kávové filtry na jedno použití, plastová brčka, psí vodítka, vánoční osvětlení anebo skateboardy.

Spojené státy dočasně vyjímají více než 400 druhů čínských produktů z tarifů uvalených administrativou Donalda Trumpa v loňském roce.

Vyplývá to ze tří dokumentů, které byly zveřejněny v pátek americkou kanceláří pro zahraniční obchod. Nejdříve byla zpráva zveřejněna na webu Politico.

Výjimka zahrnuje zboží jako vánoční osvětlení, plastová brčka, psí vodítka a desky plošných spojů. Celkem se jedná o 437 druhů produktů, jež jsou součástí tarifů v hodnotě 250 miliard amerických dolarů čínského zboží, které Spojené státy tarify zasáhly v předchozím roce.

Výjimka přichází po více než 1 100 žádostech o udělení výjimek, o které žádaly společnosti v USA.

„Nejeví se to jako náhlá změna v obchodní politice USA… Je to spíše otázka dopadu obchodní války na americkou ekonomiku než ústupu Číně.“

Dvě největší světové ekonomiky byly zaseknuty v neustále se zvyšujícím napětí obchodních neshod po dobu více než jednoho roku. Zástupci Spojených států a Číny by se měly setkat ve Washingtonu v říjnu letošního roku.

„Poslední výjimka ze strany Spojených států je tichým uznáním USA toho, jakou škodu uvalení tarifů tamější ekonomice způsobilo,“ uvedl Stephen Olson, výzkumník v Hinrich Foundation.

„Nicméně načasování je zajímavé,“ uvedl. „Naznačuje to, že ani jedna strana nemá zájem na dalším vyhrocování situace a namísto toho se snaží vytvořit pozitivní atmosféru před říjnovým kolem vyjednávání v naději, že tato jednání minimálně zabrání dalšímu zhoršení situace,“ dodal Olson.

 

Zdroj: CNBC

 

 

 

 

 

Zdroj:Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Makroekonomický výhled pro tento týden: Minutes Fedu

Ilustrativní obrázek

Celní broker Gerlach bezplatně odbavil humanitární pomoc Číně zasažené koronavirem.

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street nakonec v zelených číslech

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky pro tento týden: Netflix, IBM, Intel, Johnson & Johnson, American Airlines

Ilustrativní obrázek

Článek k ekonomickému vývoji v HongkonguČti více
Ilustrativní obrázek

V Asii se obchodovalo smíšeně

Ilustrativní obrázek

Americké akcie se nakonec propadly výrazněji do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevírá růstem

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy připisovaly zisky, makro data v Číně nad očekávání

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření připisuje zisky

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.