USA osvobodily některé zboží od tarifních cel

12:57 | E V | Diskuze

Spousta čínských produktů bude osvobozena od tarifů, která administrativa Donalda Trumpa uvalila na čínské zboží minulého roku.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Rozhodnutí přichází po více než 1 100 žádostech o jejich zavedení ze strany firem ve Spojených státech. Výjimka se tak bude vztahovat například na kávové filtry na jedno použití, plastová brčka, psí vodítka, vánoční osvětlení anebo skateboardy.

Spojené státy dočasně vyjímají více než 400 druhů čínských produktů z tarifů uvalených administrativou Donalda Trumpa v loňském roce.

Vyplývá to ze tří dokumentů, které byly zveřejněny v pátek americkou kanceláří pro zahraniční obchod. Nejdříve byla zpráva zveřejněna na webu Politico.

Výjimka zahrnuje zboží jako vánoční osvětlení, plastová brčka, psí vodítka a desky plošných spojů. Celkem se jedná o 437 druhů produktů, jež jsou součástí tarifů v hodnotě 250 miliard amerických dolarů čínského zboží, které Spojené státy tarify zasáhly v předchozím roce.

Výjimka přichází po více než 1 100 žádostech o udělení výjimek, o které žádaly společnosti v USA.

„Nejeví se to jako náhlá změna v obchodní politice USA… Je to spíše otázka dopadu obchodní války na americkou ekonomiku než ústupu Číně.“

Dvě největší světové ekonomiky byly zaseknuty v neustále se zvyšujícím napětí obchodních neshod po dobu více než jednoho roku. Zástupci Spojených států a Číny by se měly setkat ve Washingtonu v říjnu letošního roku.

„Poslední výjimka ze strany Spojených států je tichým uznáním USA toho, jakou škodu uvalení tarifů tamější ekonomice způsobilo,“ uvedl Stephen Olson, výzkumník v Hinrich Foundation.

„Nicméně načasování je zajímavé,“ uvedl. „Naznačuje to, že ani jedna strana nemá zájem na dalším vyhrocování situace a namísto toho se snaží vytvořit pozitivní atmosféru před říjnovým kolem vyjednávání v naději, že tato jednání minimálně zabrání dalšímu zhoršení situace,“ dodal Olson.

 

Zdroj: CNBC

 

 

 

 

 

Zdroj:Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Měsíčník EU aktualit - Politika

Ilustrativní obrázek

Joe Biden v Bílém domě, nerozhodný Kongres a pnutí u republikánů

Ilustrativní obrázek

Měsíčník EU aktualit - ZAHRANIČNÍ OBCHOD

Ilustrativní obrázek

Nad věcí - Spojené státy budou mít nového prezidenta i nové problémy

Ilustrativní obrázek

Makroekonomický výhled pro tento týden: Minutes FeduČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.