US Dolar byl včera měnou s nejhorším výkonem; Zlato a USD / JPY uzamkli zisk

07.09.2016 14:02 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Dolar byl v úterý měnou s nejhorším výkonem po zveřejnění depresivních dat. Jednotná měna zůstala pod tlakem, protože eurozóna zůstala ve slabém hospodářském růstu. Obchodníci sterlingu se dnes těší na řadu významných ukazatelů naplánovaných na zveřejnění. 

Foto: JFD Brokers

Bank of Canada bude mít dnes politické zasedání; žádné změny se neočekávají na současné měnové politice. Japonský hospodářský růst bude hlavním faktorem, který bude určovat směr domácí měny pro tento den.

USD

US Dollar: měna s nejhorším výkonem dne
Americký dolar klesl včera oproti všem hlavním měnám, v návaznosti na zklamání ze zveřejněných dat oslabilo očekávání růstu sazeb. Nevýrobní ISM klesl na nejnižší úroveň od února 2010. Aktivita, zpomalení nových objednávek a zaměstnanosti, ponížila index na 51.40 hluboko pod srpnová čísla 55,5. Ekonomický optimismus IBD / TIPP odhalil klesající sentiment v ekonomice pro září, který snižuje šance na zářijové snížení sazeb.
Euro pod tlakem slabého růstu HDP
Jednotná měna zůstala v úterý pod tlakem díky slabému ekonomickému růstu v Eurozóně. 19 zemí, které používají euro, expandovalo o 0,3% ve srovnání s posledním čtvrtletí a o 1,6% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. ECB zveřejní své nejnovější prognózy k HDP a inflaci ve čtvrtek.

EUR / USD – technický výhled
Pár EUR / USD byl včera silný po slabých pohybech předchozích dní. Agresivní rally směrem nahoru vytvořená v úterý začala na úrovni podpory 1,1140. Společná měna vzrostla o 1% a vytvořila nové měsíční maximum na úrovni rezistence 1.1260. Také cena na denním grafu překonala tři SMA, což bylo silnou rezistencí pro býky.
Na stejném grafu technické indikátory vstoupili  do kladného teritoria, v němž schválil býčí myšlenku. Přejdeme-li na nižší časový rámec, cena se nyní pohybuje vysoko nad třemi SMA, zatímco jsou technické ukazatele v procesu vytváření překoupených hodnot. MACD oscilátor se pohybuje se silnou dynamikou nad svou spouštěcí i nulovou linií, zatímco indikátor RSI se blíží k úrovni 70. Předpokládáme další potenciální růst, pokud bude úspěšný zlom nad silnou bariérou 1.1260. Poté se cena poroste až do výrazného pásu 1.1340 - 1,1365.

EUR/USD

Obchodníci sterlingu dnes očekávají zveřejnění důležitých dat
Sterling bude dnes volatilní, a to zejména ve srovnání s posledními dvěma dny. Budou zveřejněny údaje výrobní a průmyslové produkce  za srpen a mnozí účastníci trhu mají obavy, že po rozhodnutí o Brexit se oba sektory zpomalili. Kromě toho bude zveřejněna zpráva o inflaci, stejně jako odhad NIESR HDP za období tří měsíců do srpna. Všechny ukazatele jsou důležité pro budoucí plány BoE a přidají ekonomům další kousek do skládačky důsledků Brexitu.

GBP

GBP / USD – technický výhled
Pár GBP / USD vzrostl na nejvyšší úroveň za poslední dva měsíce, po včerejšku o více než 1%. Na měnovém páru překonal silnou psychologickou úroveň na 1,3400, kterou si drží od 15. června a dosáhla úrovně odporu 1,3450. Od června se pár pohybuje v pásu a zlom v obou směrech by mohly ovlivnit pokračování trendu.
Z technického hlediska proniknutí pásu obchodování pravděpodobně vynese cenu až na 1.3480 nebo pak dále až do další úrovně rezistence na 1.3830. Na 4-hodinovém grafu jsou technické indikátory zkresleně vyšší, zatímco indikátor RSI se stoupajícím směrem blízko úrovně 70. MACD oscilátor po pozitivní cestě se v současné době pohybuje nad svou spouštěcí linií.

USD / JPY – technický výhled
Pár USD / JPY se propadl po agresivním výprodeji až na cenovou úroveň 101.20, která začala na reboundu sestupného trendu, který se shoduje s hladinou odporu 104,30 z 2. září. Dvojice klesla pod doporučenou vstupní úroveň a dosáhl druhého cíle na 101.50. V současné době se měna vyvíjí pod cenovou hladinou 101,70, a klesla o více než 2% za poslední tři dny, eviduje čtvrtý záporný den v řadě.
Technická struktura má více medvědí tón po proniknutí do další úrovně a která se pohybuje pod 50-denní SMA. Na 4-hodinovém grafu se pár pohybuje pod třemi SMA, které se sklánějí. Technické ukazatele klesly pod svou poloviční úroveň a byly opraveny extrémním přeprodejem. Prvotním cílem bude psychologická úroveň 101,00, nebo úroveň rezistence na 100.60.

USD/JPY

USD / CAD - Technická Outlook
Dvojice USD / CAD se propadla o více než o 2% za posledních pět dní a nyní zaznamenává třetí červenou denní svíčka v řadě. Měna se pohybuje v kanálu už od 24. května a cena je na úrovni retestování, která je poblíž úrovně podpory 1,2830. Proto by zlom směrem dolů otevřel cestu k bariéře 1.2760. Na druhou stranu, se bude dvojice pravděpodobně stahovat zpět k rostoucímu trendu a cena bude znovu testovat hladinu odporu 1,2950.
Z technického hlediska následují technické indikátory negativní cestu. Na denním grafu MACD oscilátor vstoupil do záporných čísel a měl medvědí crossover se svou spouštěcí linií. Také Relative Strength Index (RSI) klesl pod úroveň 50 se silnou dynamikou. Na nižším časovém rámci jsou technické indikátory přeprodané po agresivním výprodeji ceny.

USD/CAD

Gold – technický výhled
Žlutý kov vzrostl o více než 2% v průběhu posledních dvou dnů a vytvořil nové dvoutýdenní maxima. Dvojice XAU / USD zaznamenala šestý zelený den a pronikla denní klesající trendovou čárou směrem nahoru. Navíc byl včera drahý kovu vystaven úrovni rezistence $ 1,352 a předčil náš navrhovaný cíl pro býky na $ 1341.
Z technického hlediska se na 4 hodinovém grafu technické ukazatele pohybují s velmi silnou dynamikou nad svými překoupenými úrovněmi. MACD oscilátor se pohybuje vysoko nad svou nulou a spouštěcí linií, zatímco indikátor RSI je plochý, avšak poblíž úrovně 70. Tři SMA stoupají vzhůru a pohybují se pod cenou. Ba co víc, zlom nad bariérou $ 1,352 otevře dveře k $ 1.358 a úrovni rezistence na $ 1.367.

XAU/USD

Co dnes sledovat
Brzy ráno bude zveřejněna průmyslová výroba v Německu. Ve Velké Británii se odhaduje, že průmyslová výroba za červenec se zpomalila o 0,2% meziměsíčně, což představuje nárůst o 0,1% meziměsíčně v předchozím měsíci, zatímco u národní výrobní produkce za stejný měsíc je předpovídán pokles na 0,5% meziměsíčně versus skluz o 0,3% meziměsíčně v červnu.  Čtení zprávy o inflaci ve Velké Británii proběhne v 09:00 GMT a může přinést dodatečnou volatilitu na trzích. HDP britského NIESR za období tří měsíců do srpna vyjde později během dne.

UKmufindust

O chvíli později budou zveřejněny JOLTS pracovní příležitosti v USA za červenec, stejně jako Béžová kniha Fedu. Později bude v Kanadě rozhodnutí Bank of Canada o úrokové sazbě. Trh očekává, že centrální banka ponechá referenční úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,5%. Ve večerních hodinách US Federal Reserve zveřejní svou nejnovější Béžovou knihu. Kromě toho bude uvolněno HDP Japonska za 2Q a očekává se stagnace jako v předchozím čtvrtletí. V noci Austrálie oznámí údaje o červencové obchodní bilanci, která by měla odhalit užší deficit AU $ -2.800B namísto předchozích AU $ -3.195B.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.