Úřad pro kontrolu potravin a léčiv USA  povolil společnosti Roche nový test na přítomnost viru Zika

29.08.2016 13:43 | Ne Ro | Diskuze

Společnost Roche Holding AG sdělila, že její nově vyvinutý test na diagnostikování viru Zika, obdržel od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv USA (FDA) mimořádné povolení.

 

Test této švýcarské farmaceutické společnosti umožňuje určit virus v krvi při použití menších a jednoduchých systémů používaných speciálními laboratořemi, jakými jsou LightMix či Cobas z480. Mimořádné povolení FDA tento diagnostický test obdržel v důsledku hrozby, kterou Zika virus představuje. Virus lze detekovat buď v krvi anebo v moči. FDA uděluje mimořádné schválení dosud neschváleným výrobkům v případě, že je to považováno za nezbytné v zájmu o mimořádné situace ohrožující veřejné zdraví. Toto povolení však trvá pouze do doby, dokud trvá mimořádná situace. Mimoto, společnost Roche již nějakou dobu nabízí testování darované krve na virus Zika. I tento test byl schválen v rámci nového farmaceutického výzkumného programu, další z cest, jak dostat dosud neschválené produkty při mimořádných okolnostech na trh. Minulý týden úřad FDA prohlásil, že veškerá darovaná krev a její produkty v rámci USA (nikoli tedy pouze na Floridě a v Porto Ricu) musí být testovány na přítomnost viru Zika, aby se zabránilo jeho šíření.

Akcie Roche Holding Ltd. (ADR) v pátek uzavíraly na 30,79 dolarech.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.