Unipetrol uzavřel dohodu v souvislosti s odškodněním na etylenové jednotce

08:58 | Redakce W4T | Diskuze

Petrochemická společnost Unipetrol informovala o tom, že podepsala s pojistitelem a zajistiteli dohodou o čtvrté platbě ve výši 90 mil. USD (cca 2,2 mld. CZK) v souvislosti s odškodněním za mimořádnou událost na etylenové jednotce v Litvínově. Platba bude zohledněna ve finančních výsledcích za třetí kvartál.

Foto: Unipetrol

Unipetrol při prezentaci výsledků za druhé čtvrtletí uvedl, že náklady na opravu škod dosáhnou 4,1 mld. CZK a ušlý zisk činí 6,6 mld. CZK. Přijaté pojistné plnění tehdy dosáhlo 3,9 mld. CZK. Management předpokládá, že má nárok získat obě částky zpět, nemělo by se tak jednat o poslední platbu. Zprávu vnímáme pozitivně, nicméně s ohledem na předcházející informace by měla mít na cenu akcií prakticky nulový efekt.

Podle projekcí JT Banky by měla dosáhnout EBITDA -0,6 mld. Kč a č. zisk -1,1 mld. Kč. Po započítání pojistné platby by měl Unipetrol oznámit EBITDA +1,6 mld. Kč a č. zisk +1,0 mld. Kč. Unipetrol reportuje 3Q16 ve čtvrtek (20. října).

Zdroj:Komerční banka, JT Banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.