Under Armour reportovala solidní výsledky za 4Q 18, posléze však zveřejnila slabší výhled pro 1Q 19

16:01 | M Z | Diskuze

Under Armour reportovala solidní výsledky za 4Q FY18, investory potěšila zejména čísla za hrubou marži a ziskovost. Posléze však společnost zveřejnila slabší výhled pro 1Q FY19 a akcie tak otevřely v záporu, v současné chvíli však již opět posilují.

Ilustrativní obrázek
Foto: Fio bankaVýsledky společnosti Under Armour Inc (UA) za 4Q 2018
  4Q 2018 *Konsensus 4Q 2018 4Q 2017
Tržby (mld. USD) 1,39 1,37 1,36
Čistý zisk (mil. USD) 4,22 -- (87)
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) 0,09 0,04 --

*Konsensus Bloomberg

 

Výsledky za 4Q FY18 nad odhady

Známý prodejce oblečení Under Armour dnes před otevřením trhu reportoval kvartální čísla za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2018. Firma předčila odhady analytiků oslovených agenturou Bloomberg a akcie v pre - marketu posilovaly. Posléze však směr otočily poté, co společnost následně oznámila slabší než očekávaná čísla v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2019.

Co se reportu za čtvrté čtvrtletí skončeného roku týče, firma investory potěšila na všech frontách. Pozitivně je vnímán zejména růst hrubé marže z titulu nižších slevových nabídek; značce se tak vyplácí opětovné výraznější zaměření na oblečení pro atlety.

Hrubá marže a ziskovost

Hrubá marže meziročně vzrostla o 160 bazických bodů na 45,1 %, analytici očekávali slabší růst na 44,7 %. Firma zlepšení marže vysvětluje mixem snižení nákladovosti, úspornější propagační aktivitou a nižší leteckou dopravou, to vše bylo na druhou stranu částečně kompenzováno změnami kurzu. Zásoby posléze v posledním čtvrtletí poklesly o 12 %.

Under Armour se v posledních třech měsících minulého roku podařilo vygenerovat nepatrný zisk, na rozdíl oproti mírné ztrátě z posledního čtvrtletí fiskálního roku 2017. Poslední kvartál roku 2018 byl však ovlivněn strukturálními změnami a taktéž daňovými revizemi. Po očištění o tyto jednorázové položky byl zisk o něco vyšší a předčil odhady analytiků.

Jednotlivé regiony a segmenty

Celkové tržby v meziroční komparaci vzrostly o 1,5 % a mírně tak předčily konsensus trhu. Na území Severní Ameriky tržby ve srovnání se čtvrtým kvartálem fiskálního roku 2017 poklesly o 6 % na 965 milionů dolarů, zatímco na zámořských trzích rostly celkově o 24 % na 395 milionů dolarů. K tomuto růstu dopomohla robustní čísla z Asie, Evropy i Středního východu, naopak slabší byla Latinská Amerika.

Tržby z prodeje oděvů v posledním čtvrtletí meziročně vzrostly o 2 %, zatímco tržby z prodeje bot a doplňků poklesly o 4,5 %, resp. 2,2 %.

Výhled na rok 2019 a další roky

Firma minulý rok oznámila strukturální změny zahrnující úspory stavů, v prosinci posléze poskytla střednědobý výhled, který projektuje roční růst tržeb na horizontu let 2020 až 2022 v Severní Americe na úrovni nižších jednotek procent. Pro rok 2019 společnost očekává růst tempa růstu tržeb na 3 až 4 %, který by měl být tvořen stagnací na trhu v Severní Americe a dvouciferným růstem tržeb na ostatních trzích. 

Slabší výhled pro 1Q FY19

Akcie Under Armour v předobchodní fázi po zveřejnění výsledků posilovaly o 2,2 %, avšak poté společnost zveřejnila výhled na první kvartál tohoto roku, ve kterém očekává stagnaci, či mírný pokles tržeb. Analytici přitom očekávali 2% růst. Akcie tak nakonec otevřely o 3 % slabší, velmi záhy se však opětovně stočily do plusu (+0,89 %).

Under Armour Inc (UA)
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 9,0 P/E 95,6
Vývoj za letošní rok (%) +19,2 Očekávané P/E 57,9
52týdenní minimum (USD) 12,6 Prům. cílová cena (USD) 19,0
52týdenní maximum (USD) 23,3 Dividendový výnos (%) --

 

Zdroj: Bloomberg; Under Armour; The Financial Times

 

Zdroj:František Mašek Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Sloupek Kateřiny Lhotské: Geniální myšlenka ministryně Schillerové!

Ilustrativní obrázek

Donald Trump opětovně kritizuje FED a volá po velikém snížení sazeb a novém QE

Ilustrativní obrázek

Článek BHS ke krizovým opatřením v Německu a USA

Ilustrativní obrázek

Johnson napsal Tuskovi: žádá o hledání alternativních řešeních

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 20.8.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Zámoří otevírá v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Medtronic přináší solidní čísla za 1Q20 a navyšuje výhled pro EPS ve fiskálním roce 2020

Ilustrativní obrázek

Home Depot zveřejňuje čísla za 2QFY20 a snižuje výhled pro růst tržeb kvůli obchodní válce USA-Čína

Ilustrativní obrázek

Bayer hodlá prodat svůj Animal-health business za 7,6 mld. USD americké společnosti Elanco Animal He

Ilustrativní obrázek

TOKOZ opět bodoval "Jeřábovým testem", tentokrát na ukrajině

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 20.8.2019

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.