Umělá inteligence Google Vás dokáže sama objednat ke kadeřníkovi

20:16 | wa pe | Diskuze

Nová funkce osobního asistenta Google zvaná Duplex je schopna po telefonu sjednat za svého uživatele osobní schůzky, aniž by lidský protějšek na druhé straně poznal, že mluví s umělou inteligencí.

Ilustrativní obrázek
Foto: Neromare Design

Výkonný ředitel Google, Sundar Pichai před několika dny představil na vývojářské konferenci I/O v Sillicon Valley nové schopnosti umělé inteligence Google Assistant. Ta by měla svým uživatelům usnadnit život tím, že za ně telefonicky vyřídí například návštěvu u kadeřníka. Podle Pichaie dnes přibližně 60 % malých podniků v USA neumožňuje online objednávky, umělá inteligence se tak bez hlasové komunikace s lidským protějškem neobejde, pokud má být svému uživateli v tomto ohledu užitečná.

Během reálné prezentace, kdy Google Assistant hovořil s nic netušící pracovnicí kadeřnického salónu, umělá inteligence nejenom, že v hovoru plynulým způsobem reagovala, ale dokonce jej prokládala pomlkami a pauzami, kdy významným „hmm“ naznačovala přemýšlení. Podle Google je dnes Duplex schopna si poradit především v těch typech rozhovoru, kdy je výrazně omezen rozsah toho, co může být řečeno, například při různých rezervacích a objednávkách.

 

zdroj: HaViK

Zdroj:Barron's, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.