UBS: Sektor dodavatelů automobilového průmyslu nabízí atraktivní nákupní příležitosti

16.03.2016 10:01 | V Z | Diskuze

Analytik společnosti USB Colin Langran ve své nové zprávě analyzuje nákupní příležitosti, které společnost vidí v oboru dodávek pro automobilový průmysl. Podle Langrana je riziko pro nejlepší akcie vychýleno výrazně směrem vzhůru. 

Foto: Public Domain

 

„Kombinace zlepšujících se výnosů a nižších hodnocení činí z některých titulu velmi lákavou nákupní příležitost,” vysvětluje.

Langran poznamenává, že akcie dodavatelů automobilových komponent od loňského května poklesly o 29 %, navzdory tomu, že UBS předpovídá, že čistý zisk na akcii (EPS) v roce 2016 vzroste o 13 %.

UBS se nyní domnívá, že růstový potenciál dodavatelů automobilového průmyslu, kterým udělila rating „Buy“, převyšuje pravděpodobnost propadu 2,8x. UBS má rovněž za to, že jí doporučované „top picks“ akcie jsou podhodnoceny o 60 %, ale v případě globální recese by ztratily jen 20 % své hodnoty.

Ve svém výběru se UBS zaměřuje na dodavatele s nízkým pákovým efektem, dlouhodobým růstem, silným managementem a potenciálem pro růst marží.

Analytici UBS v současnosti odhadují pravděpodobnost, že se USA dostanou v roce 2016 do recese, na 23 %. Ve svém odhadu potenciálního propadu hodnoty akcií dodavatelských společností automobilového průmyslu při tomto nepravděpodobném scénáři UBS vychází z poměru EV/EBITDA dosahujícího asi 5,6x, který byl zaznamenám v průběhu recese v roce 2000.

Společnost UBS zvýšila rating Delphi Automotive z „Neutral“ na „Buy“ a zachovala „Buy“ ratingy pro firmy BorgWarner, Johnson Controls, Visteon Corp, Lear Corporation a Tenneco.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.