UBS: Americké akcie možná vstupují do klesajícího trendu

10:16 | Miloš Kotek | Diskuze

Investice do akcií v tomto roce dostávají od analytiků vesměs snížení ratingu. Analytické firmy snižují pro tento rok odhady růstu akciového indexu S&P 500. Nicméně analytikům z technické divize prodeje a nákupu akcií UBS to nestačí a pro letošní rok předpovídají vstup do klesajícího trhu s poklesem o 20 až 30 % během velmi krátké doby. Sedm let trvající rostoucí trh, historicky nejdelší růstový trh tak má skončit.

Foto: Public Domain

 

Analytici Michael Riesner a Marc Müller ve svém dopise klientům zmiňují růst volatility a pokles amerických akciových trhů.

„Po slabém vstupu do lednového obchodování se domníváme, že v prvním čtvrtletí tohoto roku existuje možnost růstu SPX k úrovni 2200 nebo 2300. Co se však týká dalšího růstu, pokud vezmeme do úvahy selektivní globální růst volatility a dále, že cyklický osmiletý vliv prezidentského cyklu má spíš negativní dopad, předpokládáme, že vstup do druhé poloviny roku může být vstupem do nového regulárního klesajícího trendu s poklesem o 20 až 30 % s minimem ke konci roku 2016 přinejhorším s minimem na začátku roku 2017.“

 

Měsíční graf S&P 500 s vyznačeným 7 letým cyklem

 

Zdroj: UBS Technical Research

 

UBS stále uvádí, že konečná cena indexu S&P 500 v příštím roce bude na úrovni 2275, nicméně některé další veliké finanční společnosti, jako například Citibank a RBC Capital Markets v tichosti snižují své odhady indexu pro příští rok. Rozšiřuje se tak pesimismus ohledně dalšího vývoje, který je navíc podporován současným vývojem na akciovém trhu.

Pokud mají analytici Michael Riesner a Marc Müller pravdu, tak to je výborná zpráva pro ceny fyzického zlata. Oba uvádějí, že klesající trh na zlatě, který dominuje trhům od roku 2011 je u konce, a nyní se vytváří základna pro následný několikaletý růst cen zlata.

Zlato se nachází v cyklickém klesajícím trhu od roku 2011. Pro rok 2016 oba analytici předpokládají, že zlato a těžaři zlata vytvoří osmileté minimum a poté cena bude několik let růst. Počáteční růst ceny zlata by měl dosáhnout vrcholu v roce 2017. Cena zlata by měla těžit z pohybu hodnoty amerického dolaru a začátku klesajícího trhu u akciových indexů.

Zdroj:cnbc, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.