Uber poráží půjčovny aut na korporátním trhu. Akcie Hertz Global letos poklesly o 35 %

25.04.2016 21:22 | V Z | Diskuze

Peer-to-peer dopravní služby překonaly na americkém trhu půjčovny aut i taxi služby v segmentu obchodních cest a služba Uber dosáhla v kategorii pozemní dopravy podílu převyšujícího 43 %. Vyplývá to z údajů společnosti Certify.

Foto: Public Domain

 

Certify, výrobce softwaru pro správu cestovních výdajů a výdajů na zábavu, poskytl tyto informace v nejnovější zprávě SpendSmart za první čtvrtletí roku 2016. Data ukazují, že preference služeb typu Uberu mezi korporátními zákazníky dosahují rekordních úrovní.

Na základě analýzy více než 9 milionů účtů za obchodní cesty a další souvisejících výdajů Certify uvádí, že peer-to-peer dopravní služby v prvním čtvrtletí vzrostly o 4 % a v současnosti tvoří 46 % celkového objemu pozemní přepravy.

Podle údajů z průzkumů korporátní pasažéři využívali výhradně služeb poskytovatelů Uber a Lyft. Lyft zaznamenal růst o 44 % a jeho podíl na celkové pozemní dopravě nyní dosahuje 2,5 %.

„Pokračující úspěch Uberu a rapidní nárůst Lyftu na korporátním trhu lze přičíst třem faktorům: nízkým nákladům, pohodlí a spokojeností zákazníků,“ uvedl ředitel společnosti Certify Robert Neveu.

Rapidně narůstající popularita společností nabízejících spolujízdu se odráží i ve vývoji cen akcií půjčoven aut, jako jsou Hertz Global Holdings či Avis Budget Group. Akcie Hertz Global letos poklesly o 35 %, zatímco Avis Budget ztratil 33 %.

Automobilky konceptu spolujízdy důvěřují, jak dokládá např. nedávná investice půl miliardy amerických dolarů do Lyftu ze strany General Motors Company.

„Peer-to-peer dopravní služby si vytvořily dokonalý model, který umožňuje zákazníkům si zvolit libovolný druh přepravy pro obchodní cesty a zaměstnavatelům přitom přinášejí značné úspory," dodal Neveu.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.