TZ BNP Paribas Cardif Pojišťovně rekordně vzrostlo předepsané pojistné za rok 2018 o 11 % na 2,5 mld. Kč a dosáhla čistého zisku téměř 200 mil. Kč

15:43 | A O | Diskuze

BNP Paribas Cardif Pojišťovna, česká pobočka BNP Paribas Cardif, zaznamenala v roce 2018 dvouciferný růst předepsaného hrubého pojistného za životní i neživotní pojištění o 11 % na 2,5 mld. Kč.

Ilustrativní obrázek
Foto: Laurent Grassin

Čistý zisk dosáhl 199,4 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst 19 %. Ke konci roku pojišťovna evidovala v portfoliu téměř 2,4 mil. pojistných smluv.

"V roce 2018 jsme se soustředili na zdokonalování produktového portfolia a souvisejících služeb, zejména na vylepšení našeho produktu pojištění schopnosti splácet. Cílem je nabízet pojištění dostupné pro co největší množství lidí tím, že vytvoříme výhodný produkt, který pomůže klientům realizovat jejich plány. Také jsme do našeho portfolia přidali produktovou novinku pojištění kybernetických rizik, abychom pomohli klientům se vypořádat s tímto aktuálním nebezpečím," říká Zdeněk Jaroš, generální ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Hrubé předepsané pojistné činilo 2,5 mld. Kč v roce 2018. Z toho hrubé předepsané pojistné za neživotní pojištění 2,3 mld. Kč a za životní 227,5 mil. Kč. U neživotního pojištění se jedná o meziroční nárůst o 11 %, u životního o 8 %.

"Soustavně pracujeme na prohlubování vztahů s našimi obchodními partnery v oblasti bankovních a nebankovních finančních institucí, telekomunikací, dodavatelů energií a retailového obchodu. Záleží nám také na spokojenosti našich klientů a z toho důvodu intenzivně pracujeme na automatizaci a digitalizaci procesů. Věříme, že klienti ocení větší komfort a rychlost při vyřízení nahlášených událostí. U našich produktů zároveň omezujeme výluky tak, abychom mohli vyjít vstříc co největšímu počtu našich klientů a co nejvíce jim ulevit v neočekávaných a většinou i těžkých životních situacích," uzavírá Zdeněk Jaroš.

 

Zdroj:Petr Jarkovský, ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Nový žebříček: Která pojišťovna nejlépe pojistí dětské nemoci?

Ilustrativní obrázek

Dva pohledy na výdaje na zdraví

Ilustrativní obrázek

Pojištění dětí. Zaměřte se na dlouhodobá rizika

Ilustrativní obrázek

Dividenda Vienna Insurance Group v roce 2019 a dalších letechČti více
Ilustrativní obrázek

S&P 500 a Dow Jones uzavřely na kladné nule, Nasdaq rostl

Ilustrativní obrázek

Amerika po otevření posiluje

Ilustrativní obrázek

Alibaba navrhuje split akcií v poměru 1:8

Ilustrativní obrázek

Akcie německé aerolinky Lufthansa se utápí hluboko v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně silnější

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.