TZ BNP Paribas Cardif Pojišťovně rekordně vzrostlo předepsané pojistné za rok 2018 o 11 % na 2,5 mld. Kč a dosáhla čistého zisku téměř 200 mil. Kč

15:43 | A O | Diskuze

BNP Paribas Cardif Pojišťovna, česká pobočka BNP Paribas Cardif, zaznamenala v roce 2018 dvouciferný růst předepsaného hrubého pojistného za životní i neživotní pojištění o 11 % na 2,5 mld. Kč.

Ilustrativní obrázek
Foto: Laurent Grassin

Čistý zisk dosáhl 199,4 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst 19 %. Ke konci roku pojišťovna evidovala v portfoliu téměř 2,4 mil. pojistných smluv.

"V roce 2018 jsme se soustředili na zdokonalování produktového portfolia a souvisejících služeb, zejména na vylepšení našeho produktu pojištění schopnosti splácet. Cílem je nabízet pojištění dostupné pro co největší množství lidí tím, že vytvoříme výhodný produkt, který pomůže klientům realizovat jejich plány. Také jsme do našeho portfolia přidali produktovou novinku pojištění kybernetických rizik, abychom pomohli klientům se vypořádat s tímto aktuálním nebezpečím," říká Zdeněk Jaroš, generální ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Hrubé předepsané pojistné činilo 2,5 mld. Kč v roce 2018. Z toho hrubé předepsané pojistné za neživotní pojištění 2,3 mld. Kč a za životní 227,5 mil. Kč. U neživotního pojištění se jedná o meziroční nárůst o 11 %, u životního o 8 %.

"Soustavně pracujeme na prohlubování vztahů s našimi obchodními partnery v oblasti bankovních a nebankovních finančních institucí, telekomunikací, dodavatelů energií a retailového obchodu. Záleží nám také na spokojenosti našich klientů a z toho důvodu intenzivně pracujeme na automatizaci a digitalizaci procesů. Věříme, že klienti ocení větší komfort a rychlost při vyřízení nahlášených událostí. U našich produktů zároveň omezujeme výluky tak, abychom mohli vyjít vstříc co největšímu počtu našich klientů a co nejvíce jim ulevit v neočekávaných a většinou i těžkých životních situacích," uzavírá Zdeněk Jaroš.

 

Zdroj:Petr Jarkovský, ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Velká změna pro klienty VZP, čeká je výměna průkazů

Ilustrativní obrázek

Škody způsobené kapsáři meziročně narůstají o 22 %. Letos dosáhly již více než 50 milionů korun

Ilustrativní obrázek

Pojišťovnická Prudential Fin. odkoupí startup s online pojištěním Assurance IQ za 2,35 mld. USD

Ilustrativní obrázek

Zadlužení českých domácností stále roste. Spolu s ním i pojišťování klíčových úvěrů

Ilustrativní obrázek

Letní dovolená a pojištění

Ilustrativní obrázek

Exane BNP Paribas snížila doporučení pro akcie Erste na underperformČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurt otevírá úterní obchodní seanci se zelenou nulou

Ilustrativní obrázek

Prudential Financial zaplatí 32,6 mil. USD, aby urovnala spor ohledně podílového fondu

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy se vyvíjejí smíšeně

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie mírně oslabily

Ilustrativní obrázek

Praha zaznamenala silný start do nového týdne

Ilustrativní obrázek

Novým předákem jihočeských kováků je Jan Janoušek z Motoru

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.