Tyto společnosti nabízející drony se určitě vyplatí letos sledovat

12:50 | Ne Ro | 2 komentáře / 2 nové

Zatímco některé z níže uvedených společností by mohly v budoucnu představovat klíčové hráče na trhu doručování zásilek pomocí dronů, jiné osloví spíše spotřebitele.

Foto: Chris Blank

 

Trh s drony se v letošním roce těší svižnému růstu a vypadá to, že celý tento sektor bude i nadále vzkvétat. Minulé pondělí Federní úřad pro letectví USA (FAA) legalizoval komerční využití dronů, což bude mít za následek dramatický nárůst potencionálních uživatelů. Nyní může legálně provozovat drony v rámci svého byznysu každý, kdo se u FAA zaregistruje a projde znalostním leteckým testem. Jen během prvních dvou dnů po zpřístupnění tohoto testu jej složilo 1338 lidí s 88% úspěšností.

Očekávání trhu s drony se pohybují na více než 60 miliardách USD v roce 2020, uvádějí analytici ze společnosti Macquarie. Analytici přitom očekávají fungování 9 miliónů dronů pro spotřebitele a 6 miliónů dronů pro komerční využití, které by měly brázdit oblohu v roce 2020. FAA předpokládá, že 42 % komerčních dronů bude fungovat za účelem inspekcí, 22 % pro pořizování leteckých snímků a 19 % pro zemědělské účely.

 

Následuje top šest kandidátů pro zbytek letošního roku, nabízející jak spotřebitelské, tak i komerční drony:

DJI

Čínský výrobce dronů DJI má za sebou prudký nárůst oblíbenosti od okamžiku, kdy ohlásil spuštění svých dronů řady Phantom. Od té doby jen roste a roste. Společnost byla založena v roce 2006 a její hodnota je 8 miliard USD, uvádějí odhady uveřejněné ve Fortune Magazine. Společnost mění svou obchodní strategii na výrobce dronů a fotokamery budoucnosti. Společnost DJI ve čtvrtek vypustila na trh svůj nový výrobek speciálně pro chytré telefony nazvaný Osmo Mobile, stojánek na ruční fotokameru, která způsobuje, že videa natáčená skrze kameru chytrého telefonu vypadají jemně, hladce, jako od dronů. Osmomobil automaticky dělá časosběrné snímky a snímky s dlouhou expozicí pomocí kamery chytrého telefonu a je schopen dělat jak tradiční snímky, tak i selfie fotografie, přičemž vyruší pohyby třepající se ruky.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
<a href="http://www.astramodel.cz">http://www.astramodel.cz</a>
Tak hlavně je třeba vědět, kdo to bude prodávat v Česku... třeba
http://www.astramodel.cz
Vstoupit do diskuze

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.