Týdenní výhled pro forex obchodování dle analytiků z Morgan Stanley

14:52 | Ne Ro | Diskuze

Analytici z Morgan Stanley přinesli svůj týdenní výhled vývoje těchto měn: USD, EUR, JPY, GBP, CAD, AUD, NZD.

Foto: Public Domain

USD

Fed oslabí USD. Neutrální výhled.

Analytici se domnívají, že umírněná politika Fedu a příhodné vnější prostředí během několika následujících měsíců pomůže oslabit USD. Růst ve třetím čtvrtletí se rychle vzpamatoval poté, co data ekonomiky USA byla horší, než se očekávalo. Nyní probíhají přípravy na čtvrté čtvrtletí, během něhož má Fed možná v úmyslu zvednout úrokové sazby.  Pakliže Fed úrokové sazby zvýší, bude toto zvýšení však jen umírněné, následované dlouhou pauzou a neutrální reálná sazba zůstane snížená, což bude podporovat rizika a udržovat dlouhodobé zisky na nízké úrovni.  Proto by se EM (rozvojovým trhům) mělo vést ohledně USD dobře.

EUR

Zůstává býčí výhled.

Dlouhá EURUSD pozice. Finanční instituce EMU (evropské měnové unie) vykazují slabé bilance a jejich ziskovost je omezena důsledkem nízkých výnosů a plochých výnosových křivek. Toto snižuje jejich ochotu a schopnost přidat riziko do svých bilancí a přimět je snížit cizí devizové pozice. Výsledkem toho je nedostatek exportu dlouhodobého kapitálu pro vyvážení komerční poptávky ze stávajícího přebytku HDP na kontě EMU ve výši 3 %. Analytici tudíž prosazují kupovat EUR proti USD, GBP a JPY.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.