Týdenní výhled - Morgan Stanley: USD, EUR, JPY, GBP, CHF, AUD, NZD, část 3

08:52 | Miloš Kotek | Diskuze

 

CHF: Sledování politiky EU. Neutrální.

Prozatím vypadá vývoj na měnovém páru EURCHF stabilní, ale z dlouhodobého hlediska pokud vznikne příležitost k prodeji, měla by se využít. Za současné situace averze k riziku posiluje švýcarský frank méně, než japonský jen. Nicméně záleží na tom, kam se vydá Evropa. V důsledku obav z „brexitu“ a z růstu nacionalistických nálad v Eurozóně by měl švýcarský frank vůči euru posilovat. Nastávající dánské referendum ještě zvýší politickou nestabilitu. Není pravděpodobné, že by Švýcarská centrální banka měla sílu překonat posilování CHF za pomoci intervence, ale může se snažit, aby posilování nebylo tak silné.

 

AUD: Dočasná stabilizace. Neutrální.

Australský dolar je z krátkodobého časového rámce oslabující. Zaujali jsme shortovou pozici na úrovni 0,7650 před zveřejněním dat o inflaci za první čtvrtletí. Údaje o zaměstnanosti z minulého týdne byly smíšené s nadšenými titulky ve zprávách, ale se slabšími výsledky zaměstnanosti na kratší časový úvazek. Tato data by neměla vybudit Rezervní banku Austrálie k nějaké aktivitě. Nicméně stále se domníváme, že RBA v tomto roce přistoupí ke snížení úrokových sazeb o 0,5 % v důsledku nízkých cen komodit. Pokud k tomu bude AUD navíc nepřiměřeně posilovat, mohlo by snížení sazeb přijít dřív, než se všeobecně předpokládá.

 

NZD: Výprodeje. Neutrální.

Novozélandský dolar posílil na své roční maximum na úrovni 0,6952 vůči americkému dolaru, povzbuzen silnými ekonomickými daty z Číny. Měna posiluje v důsledku krátkodobě oslabujícího amerického dolaru a chutí investorů vstupovat do rizika. Nicméně Centrální banka Nového Zélandu (RBNZ) nevidí posilování své měny ráda a zřejmě přijme nějaká opatření k zamezení nežádoucího posilování. V tomto týdnu budou zajímavá data z aukce mléčných výrobků. Budeme sledovat, jestli se podaří udržet růst cen z poslední aukce. CPI data budou také ostře sledována, protože ekonomika se potýká s nízkou inflací.

 

 

Zdroj:efxn, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.