Týdenní výhled - Morgan Stanley: USD, EUR, JPY, GBP, CHF, AUD, NZD

08:52 | Miloš Kotek | Diskuze

Jak vidí vývoj na forexovém trhu společnost Morgan Stanley v tomto týdnu.

Foto: bigcharts.com

USD: Krátkodobé prodeje. Oslabování.

Série neuspokojivých makrodat z USA v minulém týdnu je v protikladu s dobrými ekonomickými čísly v Asii. To naznačuje, že FED nebude utužovat měnovou politiku a odliv kapitálu do rozvíjejících se trhů bude ještě nějakou chvíli pokračovat. Z krátkodobého pohledu by tedy měl americký dolar oslabovat. Nicméně základní fundamentální problémy rozvíjejících se trhů zůstávají beze změny a tak z dlouhodobého pohledu by měl USD posilovat.

 

EUR: Dočasný pohyb stranou. Neutral.

Euro by se mělo pohybovat stranou a nepředpokládá se, že by došlo k nějakému výraznému pohybu do čtvrtečního zasedání ECB v tomto týdnu. Nicméně předstihové ekonomické ukazatele naznačují po silném růstu v prvním čtvrtletí, zpomalení ve čtvrtletí druhém. Riziko „brexitu“ a známky zvyšujícího se populismu v zemích EU (například výsledek Nizozemského referenda) staví překážky nějakému většímu posílení eura. Z dlouhodobého pohledu by mělo euro oslabovat.

 

Zdroj:efxn, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.