Týdenní výhled: 8. - 12. srpna

13:15 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Minulý týden proběhly na finančních trzích dvě významné zprávy. Bank of England snížila svou klíčovou úrokovou sazbu po více než sedmi letech a rozšířila svůj program na odkup státních dluhopisů, zatímco pracovní místa v USA překonaly očekávání. Naopak, tento týden se očekává, že bude klidnější.

Foto: JFD Brokers

V současné době úroková sazba BoE představuje 0,25% z předchozích 0,50% a odkup státních dluhopisů za 435B liber z předchozích 375B liber ve snaze podpořit ekonomiku a minimalizovat riziko po-Brexitové recese.

BoE

USA zakončila týden podstatně výše po optimistickém překvapení z reportu o nezemědělských mzdách. Americká ekonomika vytvořila v červenci 255tis pracovních míst, rozbila taj očekávání 180tis. Průměrný hodinový výdělek vzrostl na 0,3% oproti předpokládaným 0,2% meziměsíčně, zatímco míra nezaměstnanosti zůstala beze změny na úrovni 4,9%.

US NFP

Příští týden má klidnější ekonomický kalendář než ten právě uplynulý. RBNZ bude rozhodovat o svých úrokových sazbách, zatímco budou zveřejněny maloobchodní tržby v USA za červenec a předběžný růst HDP v Eurozóně za 2. čtvrtletí.

Pondělí bude velmi tiché z hlediska ekonomických zpráv. Během evropských dopoledních hodin bude zveřejněna SenTix důvěra investorů eurozóny za srpen. V poledne budou uvolněny kanadské stavební povolení za červen a poté se obrátíme k americkému trhu, indexu pracovních podmínek za červenec.

V úterý vyjde průmyslová výroba Spojeného království za červen. Průmyslová produkce se očekává, že se zvýšila o 0,1% meziměsíčně v červnu z předchozího poklesu o 0,5%, zatímco u výrobní produkce je předpovídána kontrakce o 0,2% oproti propadu o 0,5%.

V USA budou zveřejněny velkoobchodní zásoby za červen stejně jako ekonomický optimismus IBD / TIPP za srpen a API týdenní zásoby ropy. Přes noc budou obchodníci sledovat japonské průmyslové objednávky za červen a cenový index domácího průmyslového zboží za měsíc červenec. Australská Westpac spotřebitelská důvěra za srpen bude také zveřejněna a o chvíli později bude mít proslov guvernér RBA Glenn Stevens.

Ve středu v průběhu dne neproběhnou žádné významné evropské zprávy. Ve Spojených státech bude uvolněn počet schválených hypoték MBA.

Také průzkum JOLTS pracovních příležitostí odhalí volná pracovní místa v červnu. Měsíční rozpočet shrne finanční činnost v předchozím měsíci  v porovnání s rozpočtem června, který byl 6B dolarů. Poté se pozornost obrátí k Novému Zélandu, kde RBNZ oznámí své rozhodnutí o úrokové sazbě, následované tiskovou konferencí a zveřejněním zprávy o měnové politice. Den bude zakončen bilancí cen bydlení v Británii za červenec a australským spotřebitelským inflačním očekávání za srpen.

Několik zpráv proběhne ve čtvrtek v Evropě a Asii. Bude vydána francouzská a Italská míra inflace, zatímco v USA očekáváme týdenní nezaměstnanost a indexy dovozu, vývozu za červenec. Ve stejnou dobu bude uvolněn kanadský index cen nových domů za červen. Na Novém Zélandu budou zveřejněny maloobchodní tržby za 2. Q a PMI podnikání za červenec, den po politickém setkání RBNZ.

RBNZ

V pátek ráno, německá míra inflace za červenec. Předpokládá se, zůstane beze změny na 0,4% meziročně a 0,3% meziměsíčně, zatímco se očekává, že odhad růstu HDP za druhé čtvrtletí vykáže mírný nárůst o 0,2% na 1,5% ve srovnání s předchozím rokem. Průmyslová výroba za červen se předpokládá, že vykáže nárůst ve výši 0,4% meziměsíčně z předchozího poklesu o 1,2%.

EU GDP

Přejdeme-li k USA, předpokládá se, že maloobchodní tržby za červenec vzrostou o 0,4% meziměsíčně o něco méně než navýšení o 0,5% v červnu, zatímco maloobchodní tržby o 0,2% oproti předchozímu růstu o 0,7%. Index cen zemědělské výroby za červenec také vyjde. U Michigan spotřebitelské důvěry se předpokládá, že vykáže zlepšení optimismu v srpnu na 91,5 z předchozích 90,0. Obchodní zásoby za červen budou také zveřejněny.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.