Týdenní Výhled: 6. června – 10. června; Vstříc politickému setkání RBA a RBNZ

06.06.2016 13:56 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Nadcházející týden bude stejně nabitý jako ten uplynulý. Minulý týden zpráva o pracovních místech v USA zklamala účastníky trhu a prudce se snížili šance na změnu sazeb v červnu. Celkové číslo mezd 38tis vyšlo daleko nižší, než byly v květnu prognózy 164tis, zatímco dubnový počet se revidoval směrem dolů na 123tis z předchozích 160tis. Stojí za to poznamenat, že míra nezaměstnanosti poklesla na 6tileté minimum 4,7%. ECB opustila od měnové politiky držby a přeorientovala se na růst a inflační prognózu pro tento rok.

Foto: JFD Brokers

Tento týden RBA a RBNZ budou rozhodovat o úrokových sazbách. Bude publikováno konečné HDP Eurozóny za prvním čtvrtletí a ve Velké Británii, výrobní a průmyslová produkce za duben HDP za období posledních tří měsíců.


Pondělí vypadá klidně z hlediska ekonomických ukazatelů. Brzy ráno přijdou německé tovární nákupy za duben. O chvíli později, bude vydána SenTix důvěra investorů Eurozóny pro červen a cílené LTRO. Bude publikován index podmínek trhu práce USA za květen.

Přes noc Reserve Bank of Australia zveřejní své rozhodnutí o úrokových sazbách a úrokové stanovisko. V dubnu banka snížila benchmarkové rozhodnutí o úrokových sazbách na 1,75% oproti 2% to bylo na následující rok. Nicméně, žádné další snížení sazeb se pro tuto chvíli neočekává.

RBA Cash rate

V úterý budou ve Velké Británii zveřejněny Halifax ceny domů za květen. HDP eurozóny se očekává, že zůstane na současné úrovni 0,5% mezičtvrtletně a meziročně o 1,5%. Pro druhé čtvrtletí, prezident ECB Mario Draghi prohlásil, že nastává zlepšení ekonomického růstu.

Eurozone GDP

V Kanadě vyjde, Ivey index řízených nákupů za květen, zatímco v USA budou indikátory sledovat ekonomický optimismus pro červen a změny spotřebitelských úvěrů za duben. Později v průběhu dne, se bude bedlivě sledovat japonský ekonomický růst. Očekává se roční růst HDP za prvním čtvrtletí a předpokládá se navýšení na 1,9% z předchozích 1,7%, zatímco čtvrtletnímu údaji je předpovídáno navýšení na 0,5% oproti předběžným 1,4%.

Ve středu nastanou události s klíčovými údaji. Ve Velké Británii, čísla výrobní a průmyslová produkce, jakož i NIESR HDP za období tří měsíců do května. Výrobní produkci je předpovídáno snížení meziročně o 1,5% v dubnu po poklesu o 1,9% v březnu, zatímco průmyslové produkci se předpovídá propad o 0,4% z předchozího poklesu o 0,2%.

Později v průběhu asijské sekce, Reserve Bank of New Zealand bude revidovat svou referenční úrokovou sazbu na tiskové konferenci a setkání měnové politiky. Žádné změny se neočekávají na aktuální 2,25% úrokové sazbě.

RBNZ Cash rate

V Japonsku budou vydány strojní objednávky za duben, zatímco bude možná spíše přitahovat pozornost míra inflace v Číně.

Vcházíme do čtvrtka, měl by to být, co se týče volatility, klidný den. Bude vydána pouhá hrstka údajů nízkého vlivu z Německa, Velké Británii a USA. Ve Velké Británii bude publikována obchodní bilance zboží. V USA je jako obvykle naplánována týdenní nezaměstnanost a později přes den budou vydány velkoobchodní zásoby za duben. V Kanadě, bude zveřejněno využití kapacit za první čtvrtletí a nový index cen domů za duben.

A konečně v pátek vyjde německá míra inflace za květen. Později v průběhu dne, se pozornost obrátí k indexu obchodního optimismu USA za květen a zprávám o kanadské zaměstnanosti. Míra nezaměstnanosti by měla zůstat beze změny na úrovni 7,1%, zatímco čistá změna zaměstnanosti se předpokládá na 5,0tis oproti poklesu 2,1tis v předchozím měsíci.

Canada unemployment rate

Později odpoledne bude publikován bleskový Michigan spotřebitelský sentiment index na červen a očekává se, že zpomalí na 94,0 z předchozích 94,7. Měsíční výkaz USA je také naplánovaný na vydání a předpovědi jsou pro ekonomiku špatné. Analytici předpovídají deficit ve výši 60B v květnu oproti přebytku 106B měsíc předtím.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.