Týdenní výhled: 5. - 9. září; Tři Politická Setkání

05.09.2016 13:55 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Máme za sebou NFP, nicméně, následující týden bude také plný dat a očekává se, že bude volatilní. Setkání G20 se bude konat hned na začátku týdne, setkání Eurogroup je naplánováno na pátek, zasedání Eco Fin pak v sobotu, zatímco tři z národní banky budou mít svá politická setkání. Evropská centrální banka, Bank of Australia a Bank of Canada přezkoumají svou měnovou politiku.

Foto: JFD Brokers

Pondělí je dnem Markit! Konečný Markit služeb a kompozitní PMI budou vydány v Německu, v oblasti Eurozóny a ve Spojeném království za srpen. Předpovědi PMI služeb prvních dvou území naznačují, že indexy zůstanou stejné na 53,3 a 53,1, respektive, zatímco ve Velké Británii se očekává, že vzroste až na 50,0 z předchozích 47,4. Očekává se, že maloobchodní tržby Eurozóny za červenec vzrostou o 0,4% meziměsíčně z 0,0% v červnu. Ve Velké Británii se očekává zveřejnění BRC maloobchodních tržeb za červen. Později bude mít proslov guvernér Bank of Japan Haruhiko Kuroda a bude pozorně sledován investory, jako obvykle bude mít Kurodův projev přímý dopad na páry s JPY. V noci bude mít politické setkání Reserve Bank of Australia a zveřejní své úrokové sazby. Prognóza trhu naznačuje, že centrální banka si udrží stejnou měnovou politiku následující po dvou sníženích sazeb v roce 2016, což znamená sazbu na rekordním minimu 1,5%. Slabá volatilita u U.S. a kanadského dolaru bude způsobena státním svátkem v obou zemích.

RBA

V úterý bude první významnou událostí ve Velké Británii,  Zpráva o inflaci v 09:00 GMT, která by mohla přinést další volatilitu na trzích. Ve stejnou dobu vyjde konečné HDP za 2Q Eurozóny a prognóza je 1,6% meziročně, podobně jako v předchozím čtvrtletí.

EU GDP

Výrobní index ISM USA je předpovídán 55,7 v srpnu oproti předchozím 55,5. Markit služeb PMI je naplánován na zveřejnění, předchozí číslo bylo 50,9 m, zatímco investoři budou sledovat nevýrobní index ISM. Ekonomický optimismus IBD / TIPP za září budou pozorován účastníky trhu, vysokým počtem traderů spekulujících na rychle změny dolarových pozic.
Během noci bude kladen důraz na HDP v Austrálii za 2Q. Australská ekonomika se očekává, že vzroste o 0,4% mezičtvrtletně z předchozí robustní expanze o 1,1%.

Ve středu brzy ráno bude zveřejněna průmyslová výroba v Německu. Ve Velké Británii se průmyslová výroba za červenec odhaduje, že se zpomalila o 0,2% meziměsíčně, což představuje nárůst o 0,1% meziměsíčně v předchozím měsíci, zatímco u národní výrobní produkce za stejný měsíc je předvídán pokles 0,5% meziměsíčně versus skluz o 0,3% meziměsíčně v červnu.

UK manufindust

O chvíli později budou zveřejněny JOLTS pracovní příležitosti v USA za červenec, stejně jako odhad britském NIESR HDP za období tří měsíců do srpna. Později v Kanadě zjistíme rozhodnutí Bank of Canada o úrokových sazbách. Trh očekává, že centrální banka si ponechá referenční úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,5%. Ve večerních hodinách US Federal Reserve zveřejní svou nejnovější Béžovou knihu. Kromě toho bude zveřejněno HDP Japonska za 2Q a očekává se stagnace jako v přechozím čtvrtletí. V noci Austrálie oznámí údaje o červencové obchodní bilanci, která by měla odhalit užší deficit -2.800B AU $ z předchozích -3.195B AU $.

Ve čtvrtek se všechny oči obrátí na politické zasedání Evropské centrální banky. ECB oznámí, zda si udrží politiku negativní sazby, nebo ji zmírní a dále podpoří ekonomiku. Většina analytiků očekává, že Mario Draghi pro tuto chvíli ponechá hlavní úrokové sazby beze změny, úroková sazba  0,0% a depozitní sazba -0,4%, s cílem shromáždit více dat než podnikne další kroky. Obchodníci budou viset na každém slově projevu prezidenta ECB Maria Draghiho v 12:30 GMT a tiskové konferenci ECB o dalších krocích a jejich načasování. Později v průběhu dne, po několika ukazatelích z Kanady týkajících se využití kapacit a cen bydlení, bude mít proslov guvernér Bank of Canada Lane.

ECB

V pátek je naplánováno setkání Euroskupiny. Evropský obchodní den začíná s daty běžného účtu z Německa. Obchodní bilance země očekává růst o € 21.9B v červenci z € 21.7B v červnu, zatímco vývoz podle prognóz poroste o 0,35% oproti předchozímu nárůstu o 0,30% a dovoz vzroste 0,60% pomalejší tempo než červnové zvýšení o 1,0%. Není dostupná žádná předpověď platební bilance běžného účtu. Ve Velké Británii bude sledováno spotřebitelské inflační očekávání. Kromě toho bude oznámena domácí obchodní bilance a předpokládá se narůst na -11.75B liber v červenci -12.41B liber v červnu. V Kanadě se uvolní zpráva o nezaměstnanosti za srpen, jakož i o bydlení také za srpen. Přejdeme-li k USA, zde vyjdou velkoobchodní zásoby.

sobotu mají plánované zasedání Rady ECOFIN ministři financí 27 členských států Evropské unie.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.