Týdenní výhled: 4.-8.července; Zaměřeno na NFP Report

04.07.2016 13:00 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Jak jdeme vstříc prvnímu týdnu v měsíci, bude na sebe strhávat pozornost NFP Report a to zejména po velkém negativním překvapení před měsícem. Reserve Bank of Australia bude mít své politické setkání, zatímco pozornost zůstává stále zaměřená na Británii a tisková prohlášení Eurozóny po Brexitu. Zpráva o finanční stabilitě Velké Británie bude zveřejněna v úterý a bude pro obchodníky velmi zajímavá.

Foto: JFD Brokers

Euro je náchylné především ke středečnímu projevu prezidenta ECB Draghiho.

V pondělí ráno bude pozornost obchodníků zaměřena na UK PMI výstavby za červen, protože se předpokládá pokles indexu po třetím přímém měsíci v červnu na 50,5 z předchozích 51,2. Je třeba zmínit, že v září loňského roku byl index na 60,0.

UK PMI

Mezitím budou uvolněny v Eurozóně SenTix Důvěra investorů pro červenec a index cen výrobců za květen. V Kanadě, BoC zveřejní svůj obchodní výhled následující po RBC červnovém výrobním PMI. Později v průběhu dne se očekává podnikatelská důvěra Nového Zélandu za druhé čtvrtletí. Přes noc Reserve Bank of Australia bude revidovat svou měnovou politiku. I přesto, že se žádné změny neočekávají u 1,75% referenční úrokové sazby, prohlášení o sazbě bude pozorně sledováno investory s očekáváním, jak Brexit ovlivnil australskou ekonomiku.

RBA cash rate

Úterý je den Markit PMI. Služby Markit PMI z Eurozóny, Německa a Velké Británie jsou naplánované na zveřejnění. V Eurozóně, v sektoru služeb se předpovídá splnění prvních odhadů 52,4, zatímco ve Velké Británii se očekává, že vstoupí pomalejší fáze růstu na 52,6 v červnu ve srovnání s předchozích 53,5. U maloobchodních tržeb Eurozóny se předpokládalo zvýšení o 0,3% v červnu ve srovnání s předchozím plochým měsícem.

EU PMI

Poté bude pravděpodobně na sebe strhávat pozornost zpráva o finanční stabilitě z Velké Británie, zvláště po britském hlasování o opuštění Evropské unie a hodnocení ratingových agentur BoE a dalších velkých bank sídlem ve Velké Británii. V USA vychází jen některé ekonomické ukazatele, z nichž je nepravděpodobné, že přilákají velký zájem, pokud neuvidíme velké změny. Plánované ukazatele jsou IBD / TIPP ekonomický optimismus na červenec a tovární objednávky za květen. Na Novém Zélandu se bude konat mlékárenská aukce Fonterra.

Ve středu, většina ekonomických zpráv přichází z USA již brzy ráno, se bude  konat nemonetárně politické zasedání ECB, na kterém bude mít prezident ECB Mario Draghi proslov. Poté se pozornost obrátí na USA. Bude pozorně vyhlížena ADP změna zaměstnanosti, dva dny před zprávou Non-farm payrollza červen. Analytici očekávají, že soukromý sektor USA přidal 150tis pracovních míst v červnu, nižší počet pracovních míst od dubna 2013.

ADP

Vyjde obchodní bilance USA za květen a ta postihne svými ukazateli mnoho jiných trhů. Sektor služeb USA se očekává, že vzroste na 51,5 v červnu z předchozích 51,3 podle Markit PMI. Také ISM nevýrobní PMI se očekává, že vzroste na 53,3 oproti předchozím 52,9. Obchodníci budou očekávat zápis z FOMC, který je naplánován ke zveřejnění v 18:00 času GMT. V noci bude mít proslov Bank of Japan guvernér Kuroda.

Ve čtvrtek začíná den Halifax cenami domů Velké Británie za tři měsíce do června u nichž se očekává, že ceny domů vzrostly o 7,7% oproti nárůstu o 9,2% za tři měsíce do května. Později budou vydány důležité ukazatele z Velké Británie. Průmyslová produkce se očekává, že se zvýší meziročně o 0,5% v květnu po výrazném nárůstu o 1,6% v dubnu, po několika slabých měsících. U stejného ukazatele v porovnání s předchozími měsíci  se předpokládá zpomalení o 0,9% ve srovnání s prudkým nárůstem 1,6% v dubnu. Výrobní produkce by se měla zvýšit o 0,8% pro druhý měsíc v řadě po 10 po sobě jdoucích měsíců kontrakce.

UK

Dále budou zveřejněny  účty z politického jednání ECB. O chvíli později vyjde jako obvykle týdenní nezaměstnanost USA, stejně jako JOLTS nová pracovní místa za květen. V evropských odpoledních hodinách, Velká Británie zveřejní odhad NIESR HDP za tři měsíce do června. Žádné prognózy nejsou zatím k dispozici. Během asijské seance, Japonsko vyhlásí svou obchodní bilanci a výdělek za práci hotovosti obojí za květen.

Pátek je den NFP! V návaznosti na překvapení posledního vydání, budou investoři pro tentokrát opatrnější. Očekává se, že tato zpráva ukáže, že ekonomika získala 180tis nezemědělských pracovních míst v červnu. V předchozím měsíci, zpráva o pracovních místech v USA zklamala účastníky trhu a prudce snížila šance na zvýšení sazeb. Hlavní číslo non-farm payroll vyšlo 38tis, tj. mnohem níže než prognózy 164tis v květnu. Očekává se nárůst míry nezaměstnanosti zpět na 4,8% ve srovnání s 6-ti letým minimem 4,7% v květnu. Kromě toho se očekává, že průměrné hodinové výdělky za červen se zvýšily o 0,2% jako v předchozím měsíci.

US NFP

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.