Týdenní výhled: 3. - 10. října; Poslední NFP report před listopadovým zasedáním FOMC!

03.10.2016 13:48 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Náročný Brexit, US politika, a nepokoje kolem Deutsche Bank minulý týden otřásly trhem.

Foto: JFD Brokers

Premiérka Velké Británie Theresa Mayová uvedla, že začne s oddělením národa z Evropské unie v prvním čtvrtletí roku 2017 a má tendenci "Hard-Brexitu". Deutsche Bank uzavřela v pátek na 6,4%, zatímco debata o amerických prezidentských volbách odhalila různorodý vývoj.

Nejdůležitější událostí následujícího týdne je v pátek NFP! Je to jeden ze tří NFP reportů, které zbývají do prosincového zasedání FOMC, kdy většina trhu očekává zvýšení sazeb Fedem. V pondělí ráno Reserve Bank of Australia oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách a ve středu bude zveřejněna v US ADP změna zaměstnanosti za září.

Týden začíná vydáním maloobchodních tržeb ve Švýcarsku za září. Poté v Německu očekáváme výrobní Markit PMI, který má být zveřejněn se stejnou prognózou jako byl první odhad 54.3. Výrobní Markit PMI pro eurozónu bude také vyhlášen, a je odhadován 52,6, stejný jako předběžné čísla. Později, výbor pro finanční politiku Bank of England zveřejní zápis ze své schůze, zatímco ve stejné době bude vydán výrobní Markit PMI ve Velké Británii s prognózou  52,1 oproti předběžným 53,3. Kromě toho, v US patentu, se očekává, že Markit výroby pro září zůstat beze změny na 51.4, jak se původně předpokládalo. Pozornost obvykle soustředí i na výrobní index ISM, který se odhaduje, že se zvýšil na 50,5 z předchozích 49,4. O půlnoci RBA oznámí své rozhodnutí o úrokové sazbě, která podle předpokladů zůstane na úrovni 1,5%, od snížení sazeb v květnu. V prohlášení RBA o sazbě bude zveřejněno více podrobností o tomto rozhodnutí a současné ekonomické situaci. Ve stejné době bude mít proslov guvernér RBNZ.

RBA cash rate

V úterý v dopoledních hodinách bude vyhlášeno  PMI výstavby v UK za září a předpokládá se, že bude o něco nižší čísla posledního měsíce, 49,0 z předchozích 49,2. PPI Eurozóny za srpen se očekává, že zůstane beze změny na úrovni 0,1% meziměsíčně. V USA vyjde IBD / TIPP ekonomický optimismus na říjen. V noci Austrálie uvolní své maloobchodní tržby za srpen a očekává se nárůst o 0,2% meziměsíčně z 0,0% v předchozím měsíci.

Ve středu, jednou z událostí dne ovlivňujících trh bude brzy ráno ne-měnově politické setkání ECB. Později v Německu bude zveřejněn Markit služeb a kompozitní PMI a oba se předpokládají, že zůstanou stejné jako jejich původní odhady. Také Markit PMI služeb ve Velké Británii se předpokládá, že poklesl na 52,0 z prvního odhadu 52,9. Další důležitou trh ovlivňující událostí dne bude ADP změna zaměstnanosti v USA, která by měla ukázat, že firmy dodaly 165tis pracovních míst v září vs 177tis v srpnu.

ADP

Mezitím se odhaduje deficit obchodu USA, že vzrost na -41,40 biliónů $ v srpnu z -39,47 biliónů $ před měsícem. Kromě toho PMI Markit služeb USA za září se odhaduje, že splní původní odhad 51,9, zkompletujíc číslo pro Markit kompozitního PMI. O něco později se předpokládá, že ISM nevýrobní PMI se zvýšilo na 53 z předchozích 51,4.

Brzy ve čtvrtek, německé tovární objednávky za srpen se předpokládají, že vzrostli až 0,3% meziměsíčně, z 0,2% meziměsíčně v červenci. V hledáčku dne bude měnově politické setkání ECB. Kromě toho v USA vyjde týdenní nová a pokračující nezaměstnanost.

V pátek se budou všechny oči upírat na NFP! Předpovídaný počet NFP se zdá být v září silnější než v srpnu, kdy byl na 176tis. Může to mít býčí vliv na dolar, což by mohlo přidat další tlak na EUR / USD a další páry s USD. Tři zprávy o zaměstnanosti v USA zbývají do prosincové politické schůze Fedu, kdy většina účastníků trhu očekává zvýšení sazeb, a zpráva za září je jednou z nich. Každý indikátor této zprávy a především celkové číslo nefarmářských mezd bude pod drobnohledem investorů a FOMC členů. Také vyjdou průměrné hodinové výdělky a je očekávaný nárůst o 0,2% meziměsíčně, oproti předchozímu měsíci, kdy se zvýšily o 0,1% meziměsíčně, zatímco míra nezaměstnanosti se odhaduje zůstat beze změny na 4,9%.
Den začíná průmyslovou výrobou v Německu, která se odhaduje, že se zvýšila o 0,8% meziměsíčně v srpnu od poklesu o 1,5% v měsíci předcházejícím. Ve Velké Británii průmyslová produkce se odhaduje, že se zvýšila o 1,3% meziměsíčně v srpnu pomaleji než v předchozím měsíci, kdy vzrostla o 2,1% meziměsíčně. Národní výrobní produkce za stejný měsíc, se předpokládá nárůst o 0,4% meziměsíčně z poklesu o 0,9% meziměsíčně. Ba co víc, bude zveřejněno nové bydlení v Kanadě, stejně jako míra nezaměstnanosti, která by měla být stejná jako v předchozím měsíci. Ve Velké Británii, budou uvolněny odhady NIESR HDP za období tří měsíců do září. Týden končí proslovem člena FOMC Mestera několik hodin po NFP reportu.

US NFP

 

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.