Týdenní výhled: 27.června - 1.července, Pobrexitový chaos

13:52 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

V pátek jsme zažili historický den po referendu o EU, díky jehož výsledku by mělo UK opustit Evropskou unii a britský premiér David Cameron v říjnu odstoupit ze své funkce. Spojené království zahájí jednání o podrobnostech historického odchodu z EU, které se očekává, že bude trvat asi dva roky.

Foto: JFD Brokers

Trh bude potřebovat nějaký čas, aby strávil tento vývoj, usadil se a určil svůj směr po rychlých a prudkých pohybech mnoha druhů aktiv.


Pátek byl nejhorší den pro britskou libru vůbec. GBP / USD se vrhlo střemhlav na nejnižší úroveň za poslední tři desetiletí. V poslední době jsme podobnou reakci viděli v Černou středu, kdy byla britská vláda nucena odstoupit s librou z Evropského mechanismu směnných kurzů (ERM) v září 1992. Nicméně, Brexit se očekává, že bude horší.

brexit

Mnoho ekonomických ukazatelů vyjde tento týden, avšak Brexit zastíní většinu z nich a vymaže jejich dopad na trh.

V pondělí ráno budou uvolněny soukromé úvěry eurozóny a peněžní zásoby M3 za květen. Ve Spojených státech se bude sledovat, mimo obchodní bilanci zboží za květen, předběžný  Markit PMI služeb za červen. Nicméně, nejdůležitější oznámeními dne je zveřejnění "informací z bankovní zátěžového testu" radou guvernérů a Federálním rezervním systémem a projev prezidenta ECB Maria Draghiho později v průběhu dne. Účastníci trhu budou viset na každém slově, očekává se, že bude komentovat nadcházející změny u evropských zemí a Velké Británie z důvodu Brexitu.


V úterý USA publikuje svůj konečný růst HDP za 1Q, kde se očekává nárůst až o 1,0% ročně versus předběžný údaj o 0,8%. Výdaje na osobní spotřebu za 1. čtvrtletí se rovněž očekávají. U červnové spotřebitelské důvěry se předpokládá nárůst na 93,7 z 92,6 v květnu. API týdenní trh ropy bude také oznámen.

USD/GDP

Pokračujeme středou, ve Velké Británii, budou uvolněny celostátní ceny nemovitostí následovány hypotečními schváleními pro květen a červen. V Eurozóně bude zveřejněno několik ukazatelů spotřebitelských, ze služeb, průmyslu a obchodní důvěry. V Německu bude publikována míra inflace za květen, žádné předpovědi nejsou zatím k dispozici. Později v průběhu dne v USA, osobní výdaje se předpokládají, že ukáží snížení růstu o 0,4% v květnu oproti předchozímu 1,0%, zatímco osobní příjmy se očekávají, že se zvýšily jen o 0,3% ve srovnání s předchozím nárůstem o 0,4%. Probíhající prodeje domů za květen budou následovat a odhady analytiků očekávají pokles o 1% z nárůstu o 5,1% v dubnu. Budou zveřejněny změny v zásobách surové ropy. Ve Velké Británii bude sledována Gfk spotřebitelská důvěra za červen, protože obsahuje dny před historickým referendem o EU, které poslalo UK pryč z Unie. V noci, japonská průmyslová výroba a podnikatelská důvěra na Novém Zélandu a obojí za květen.

EUconsumerconfidence

Ve čtvrtek brzy ráno budou zveřejněny německé maloobchodní tržby za květen a po chvíli německá míra nezaměstnanosti za červen. Ve Velké Británii, bude známo konečné HDP za první čtvrtletí, ale žádné změny se neočekávají v dřívějších obrázcích, 0,4% mezičtvrtletně a meziročně o 2,0%. Také vyjde podnikatelský investiční ukazatel a index služeb. Dále bude publikována míra inflace eurozóny za červen. Účty z monetárně politického setkání ECB budou zveřejněny a pozorně vyhlíženy investory. Vyjde jako obvykle týdenní nezaměstnanost USA a projev Bullarda z Fedu bude následovat. V Kanadě, bude vydán HDP za duben, zatímco v Japonsku vyjde přes noc index spotřebitelských cen a míra nezaměstnanosti za květen.

UKGDP

Chystáme se na pátek, to je den Markit. Bude zveřejněn červnový Markit výrobní PMI pro eurozónu jako celek, USA, Velkou Británii a Německo. Míra nezaměstnanosti eurozóny je také naplánovaná na publikaci, jakož i výrobní index ISM USA za červen a výdaje na výstavbu za květen, které budou vydány v průběhu odpoledne.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.