Týdenní výhled: 26. srpna – 2. září. Zaměřeno na NFP Report

11:40 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Ekonomický kalendář je plný chystaných významných tržních zpráv. S přicházejícím prvním zářijovým týdnem vyjde v USA Non-Farm Payrolls report a bude bedlivě sledován investory. Předsedkyně Fedu Yellenová ve svém projevu neřekla nic nového, zůstala jestřábí, ale bez určení data dalšího zvýšení sazeb.

Foto: JFD Brokers

V pondělí v U.K. bude Letní státní svátek. Brzy ráno budou zveřejněny německé cenové indexy importu za měsíc červenec. Žádná další významná zpráva není pro eurozónu naplánovaná. V USA se očekává, že osobní výdaje za červenec ve srovnání s nárůstem o 0,4% před měsícem vzrostou o 0,3%. Na druhé straně, osobní příjem se předpokládá zvýšení o 0,4% z předchozích 0,2%. Index osobní spotřeby za červenec bude také zveřejněn, žádné předpovědi nejsou zatím k dispozici. Později v průběhu dne budou vydány japonská míra nezaměstnanosti za červenec,  maloobchodní tržby a výdaje domácností. V průběhu noci australský statistický úřad zveřejní své stavební povolení za červenec.

V úterý vyjdou ve Velké Británii hypoteční schválení za červenec. V Eurozóně budou uvolněny různé indikátory důvěry za srpen. U důvěry spotřebitelů se očekává další prokluz v negativním teritoriu, -9 oproti předchozím -7,9.

ConsConfEU

Sentiment služeb bude mít podle předpokladů marginální pokles na 11,0 z 11,1, zatímco průmyslový sentiment by měl mít pokles na -3,0 z -2.4. Žádné prognózy nejsou pro podnikatelské klima k dispozici. Poté investoři budou sledovat německou míru inflace za srpen. V USA vyjde Case-Shiller index cen domů za červen, stejně jako konečná spotřebitelská důvěra za srpen. Kromě toho britská GfK spotřebitelská důvěra za srpen. Později v průběhu asijské seance bude zveřejněna japonská průmyslová výroba za červenec a po chvíli i bydlení a stavební zakázky i za červenec.

Ve středu ráno ve Velké Británii vyjdou ceny bydlení na celostátní úrovni za srpen. Německé maloobchodní tržby za červenec a míra nezaměstnanosti za srpen budou také zveřejněny. Poté se pozornost obrátí k eurozóně, kde vyjde míra nezaměstnanosti za červenec a předběžný index spotřebitelských cen za srpen. Nezaměstnanost se předpokládá, že bude na 10,0% v červenci, nepatrně níže než předchozích 10,1%. Spotřebitelské ceny se předpokládají, že vykážou mírně strmější nárůst než dříve na 0,3% ve srovnání s předchozím rokem, versus 0,2% v předchozím měsíci. Přejdeme-li k USA, zde bude sledována ADP změna zaměstnanosti za srpen, dva dny před Non-Farm payrolls reportem. Měsíční změna nefarmářských pracovních míst privátního sektoru je odhadován na 165tis oproti 179tis v červenci. Probíhající prodeje domů za červenec budou zveřejněny o pár hodin později.

ADP

Ve čtvrtek bude zveřejněn PMI průmyslový markit na srpen pro celou řadu zemí, včetně USA, Velkou Británii, Německo, Francii a eurozónu jako celek. Většina z nich se předpokládá, že si udrží stejné tempo jako první odhady. Výroba v U.K. očekává zlepšení na 49,1 z předchozích 48,2, avšak zůstává pod 50, což naznačuje kontrakci.

GBP markit

V USA bude jako obvykle zveřejněna týdenní nezaměstnanost. Výrobní ISM se předpokládá, že sklouzne na 52,4 v srpnu z předchozích 52.6, zatímco je odhadován nárůst výdajů na výstavbu za červenec  o 0,2% ve srovnání s poklesem o 0,6% před měsícem.

V pátek je den Non-Farm Payrolls! Žádné hospodářské ukazatele či projevy nejsou během dopoledne v Evropě naplánovány, takže všichni obchodníci budou čekat na report o americkém trhu práce v druhé polovině dne. U míry nezaměstnanosti se očekává pokles na 4,8% z předchozích 4,9% a prognózy naznačují, že ekonomika přidala 185tis pracovních míst v srpnu oproti předchozím 255tis. Kanadský import a export je také naplánován na zveřejnění.

NFP

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.